Aksaray

15.07.2020

  • İMSAK 03:41
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:14
  • YATSI 21:52
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Fırında yere düşen parayı çalan kargocu güvenlik kamerasına yakalandı

Aksaray’da müşterisine ürünlerini teslim etmek için ekmek fırınına giden kargo görevlisinin gizlice yere düşen parayı çalma anı güvenlik kamerasına yansıdı. 
Olay, Paşacık Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarında bulunan bir ekmek fırınında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ekmek fırını sahibi N. K. (43) internet üzerinden alışveriş yaptı. Aldığı ürünleri teslim etmeye fırına gelen kargo görevlisi ürünleri teslim ettikten sonra kendisinden önce fırında müşteri olan vatandaşın düşürdüğü parayı fark ederek fırıncının bir anlık tezgahtan ayrılması üzerine yere eğilerek düşen parayı aldı. İşlemlerinin bitmesi üzerine kargocu fırından ayrılırken, parasını düşüren müşteri fırına gelerek parasının fırında düştüğünü söyledi. Bir süre fırında düşen parayı arayan fırın sahibi parayı bulamayınca kargocudan şüphelenerek güvenlik kameralarını inceledi. Güvenlik kamerasında kargocunun yere eğilerek parayı aldığını gören fırın sahibi bunun üzerine durumu polis bildirdi. Kısas ürede olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kamerası görüntüsünü inceleyerek olayla ilgili çalışma başlattı.
Yaşanan olayı anlatan fırın sahibi N. K., “Bir saat öncesi bir kargomuz gelmişti. Onun öncesi yardım eden abla belirli bir miktar para olduğunu söyledi. Beni dışarıdan çağırdı. Geldiğimde beraber kargocuya o parayı vermek için çabaladık. Görmediğini etmediğini söyledi. Sonra kalan az bakiyeyi verdim ve kargomuzu aldım. Yan taraftaki abla ben eminim burada belirli bir miktar para vardı. Sonra biz abi gidince huylandık. Kamera kayıtlarına baktık. Kargocunun aldığını tespit ettik” dedi.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.