Şemsiyelerinizi hazırlayın
Sivas'ta meydana gelen feci kazada 9 kişi hayatını kaybetti
AKSARAYLI UNUTMASIN UNUTTURMASIN!
Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Anahtar Kelimeler: . TEKİN’ PROJESİ İKİNCİ DESTEK
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


DR. TEKİN’İN PROJESİ İKİNCİ KEZ DESTEK ALDI

DR. TEKİN’İN PROJESİ İKİNCİ KEZ DESTEK ALDI

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Nurcan Tekin’in yürütücüsü olduğu “Sosyobilimsel Konuların Öğretimine Yönelik Etkileşimli Etkinlikler” başlıklı proje, “TÜBİTAK-4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları” kapsamında ikinci kez desteklenmeye değer bulundu. 

Projeye dair bilgiler veren Dr. Nurcan Tekin, fen alanı öğretmenlerinin sosyobilimsel konuları öğrenmelerini ve öğretmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Sosyobilimsel konuların bilimsel bir temeli olan ancak bireylerin üzerinde fikir birliğine varamadığı ve sıklıkla üzerinde tartışılan ikilemli konular olduğuna dikkat çeken Dr. Tekin, “COVID-19 salgını ve üretilen aşılar başta olmak üzere, genetiği değiştirilmiş organizmalar, nükleer enerji santralleri, uzay kirliliği, küresel iklim değişikliği gibi konular sosyobilimsel konulara örnektir. Hazırladığımız proje ile öğretmenlerimizin sosyobilimsel konuları öğrenmelerine ve derslerinde uygulamalarına yönelik etkileşimli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Hedef kitlemiz Türkiye’nin tüm illerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında görev yapan Fen Bilgisi, Fizik, Kimya ve Biyoloji öğretmenleridir” dedi. Proje, çeşitli küresel ve yerel sosyobilimsel konuların öğretilmesi ile ilgili muhakeme, argümantasyon, eleştirel düşünme, drama, oyunlaştırma, 5E öğrenme modeli gibi yöntemlerin yer aldığı çok sayıda etkinliği içeriyor. Projeye ASÜ Eğitim Fakültesi başta olmak üzere, Türkiye’deki çeşitli üniversitelerden öğretmen eğitimi ve sosyobilimsel konularla ilgili çalışma yapan öğretim elemanları da katkı sunuyor. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Dr. Nurcan Tekin’i projesi münasebetiyle tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. 

1 Haziran’da başlayan proje başvuruları 27 Haziran’a kadar sürecek. Proje uygulaması ise 1-7 Ağustos 2021 tarihleri arasında ASÜ Eğitim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Projeye ilişkin detaylı bilgilere https://sosyobilim.wixsite.com/2021 web adresinden erişilebiliyor.