Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


DEKORATİF SÜSLEMELER KAVŞAK VE ORTA REFÜJLERE RENK KATTI

DEKORATİF SÜSLEMELER KAVŞAK VE ORTA REFÜJLERE RENK KATTI

Aksaray Belediyesi, park bahçe kavşak ve orta refüjleri tam kapanma sonrasında göz alıcı güzelliğe kavuşturmak için peyzaj çalışması yaptı. 

 Aksaray Belediyesi, tüm dünyayı ve Türkiye'yi de etkisi altına alan Korona virüs ile mücadele çalışmalarının yanı sıra temel belediyecilik hizmetlerine devam ediyor.

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tam kapanma süreci sonrasında vatandaşların huzurlu vakit geçirebileceği ve şehre güzel görüntüler kazandırılacak noktalarda çalışmalarını sürdürüyor. 

Kent genelindeki parklarda çevre düzenlemesi, ağaç budama, çim ekme, fidan ve çiçek dikimi gibi çalışmalar sürdürülürken orta refüjlerde ve kavşak noktalarında göz alıcı dekoratif ışıklandırmalı şık tasarımlı peyzaj çalışmaları tam kapanma sonrasında vatandaşların hizmetine sunulacak. 

Korona virüs tedbirleri kapsamında parklardaki oyun alanlarını ve spor gruplarını kapatan Aksaray Belediyesi ekipleri, tam kapanma sürecini de avantaja çevirerek parklarda, orta refüjlerde ve kavşak noktalarında yaptığı çalışmalar şehrin çehresini değiştiriyor. 

Şehirde yayalar ve sürücüler tarafından yoğun olarak kullanılan Ulu cami önü, Karasu kavşağı, Sarıkaya cami önü, Ebulfeyz Elçibey Caddesi, TOKİ Kavşağı ve terminal yakınlarına şelaleler şeklinde ve çeşitli görünümlerde modüler saksı sistemi kurularak üzenlerin kırmızı renkte çay çiçeği, sarı, yeşil ve lila renkte nergis ve şimşir çiçek uygulaması yapıldı. 

Park bahçe ve yeşil alanlarda yapılan dekoratif çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Evren Dinçer, tam kapanma sonrasında vatandaşlara güzel mekanlar sunmak istediklerini belirtti.