Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


DEFTERDAR ARSLAN VERGİ HAFTASI KAPSAMINDA ATSO’DA

 

Aksaray Defterdarı Uğur Arslan, Defterdar Yardımcısı Vekili Tülay Enekci, Gelir Müdür Vekili Mustafa Baysal, Muhakemat Müdürü Lokman Mucur’dan oluşan Defterdarlık Heyeti, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Meclis Üyesi Gürsel Özkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Vergi Haftasını Kutladı.

Aksaray İş Dünyasının Vergi Ödemelerinde üzerine düşeni her zaman yerine getirdiğini dile getiren defterdar Uğur Arslan, ATSO Başkanı Göktaş’a çalışmalarından ve Aksaray’a verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Defterdarlık Heyetini ATSO’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş ise ziyarete ilişkin yaptığı açıklama da; “Aksaray Defterdarımız Uğur Arslan ve beraberinde ki heyete, Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum.

Dünya genelinde tüm devletlerin en büyük gelir kaynağı, vergi kalemlerinden oluşmaktadır. Bu vergiler ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetler yerine getirilir ve huzurlu bir yaşam sürülmesi için çalışmalar yapılır. Bu noktada bizlerde dahil olmak üzere her bireyin vergi konusunda bilinçli ve bilgili olması gerekmektedir. Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha güzel bir Türkiye olabilmesi için verginin önemi de bir o kadar artmaktadır. Bunun için vergi dairemize ve her kuruma görev düşmektedir. Bu düşüncelerim ile Ekonomimizin lokomotifi olan vergi gelirlerini toplayarak ülkemizin mali ve sosyal yapısına katkı sağlayan vergi dairemize ve çalışanlarına Defterdarımız huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.