Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Ahmet ÜLGEN
3.03.2021 11:31:37
Suni çim giydirilmiş konteynerleri bırakın, biz normal çöp konteyneri istiyoruz onu dahi göndermiyor belediye. Koskoca mah.sokağında bir adet var o da yetersiz geliyor, beş adet apartman 50 ye yakın daire var. Bırakın bu göz boyama işlerini de mahalleye çöp konteyneri gönderin. Hiçbir iş doğru dürüst yapılmıyor. Şifahane Mah. 3100 sok. en az 3 adet çöp konteyneri lazım. Belediye Başkanının haberi yok, ilgili birimlerde sorun giderildi diye üstü kapalı bilgi veriyor.Belediye başkanı da işler yürüyor zannetsin. Benim bu yazdıklarım şikayet değil, sadece duyarlı bir vatandaş örneği sergilemek.

Çöp Konteynırları Estetik Bir Görünüme Kavuşuyor

Çöp Konteynırları Estetik Bir Görünüme Kavuşuyor

Aksaray Belediyesi şehre daha estetik bir görünüm kazandırmak için çöp konteynırlarına suni çim giydirme çalışması yapıyor.

Belediye ekipleri tarafından çöp konteynırlarına, özel tasarımlı giydirme kutular yapılarak kente daha estetik bir görünüm kazandırılıyor. Çim giydirme yapılan çöp konteynırları bulundukları noktalara yeni bir renk katıyor.

Şehri her yönü ile estetik bir görünüm kazandırmak için çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi, kendi imkanları ile imal ettiği suni çim dekorasyonlu giydirmeler ile kent merkezinde bulunan eskimiş ve yıpranmış konteynırları kaplıyor.

Aksaray Belediyesi, kendi atölyelerinde ürettiği çim giydirme kafesleri ile şuana kadar 360 adet çöp konteynırını kaplayarak hem estetik bir görünüm kazandırdı hem de konteynırları dış etkilere karşı koruma altına aldı. Çim çit kaplama çalışmaları kapsamında 2021 yılı sonuna kadar Bin 250 adet da çöp konteynırının çim çit ile kaplanacağı bilgisi paylaşıldı.

Yapılan çalışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehrin estetik bir görünüme kavuşması için çalışmalar yürüttüklerini altını çizdi.

Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kent merkezinde bulunan çöp konteynırlara suni çim giydirme çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımıza daha temiz ve estetik görünümlü bir şehirde yaşama imkânı sunmak için bu tür çalışmalar yürütüyoruz. Çöp konteynırlarının suni çim giydirilmesiyle sokak, cadde ve meydanlarımız daha güzel ve estetik görünüme kavuşuyor. Yeşil renkli suni çim halı ile kafes içerisine aldığımız konteynerlerimizin çevresi temiz bir görünüme kavuşuyor. Yaptığımız bu çalışma ile vatandaşlarımızdan çok güzel dönüşler aldık. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda suni çim giydirilmiş konteynerlerimizin sayısını daha fazla artıracağız " Dedi.