Aksaray, 'Dönüşen Dünyada Lider Çalıştayı'na katıldı
Aksaray'da faili meçhul hırsızlık olaylarının şüphelileri tutuklandı
Aksaray'da kış lastiği denetimi
Aksaray Belediye Başkanı Erdoğan'ı telekonferanstan izledi
"Ülkü Ocakları politika dansözlerinin yeri değildir" (Özel Haber)
Aksaray Jandarması hayvanlar için doğaya buğday ve kedi köpek maması bıraktı
Aksaray'ın maskotu olacak kedinin ismini vatandaş belirleyecek
Ortaköy'de sobadan sızan gazdan zehirlenen 1 kişi hayatını kaybetti 1 kişi ağır yaralandı
İSABETLİ EĞİTİM MODELİ
Milletvekili Erel herkesin dilinde aynı ifade, geçinemiyoruz dedi
Aksaray'da Jandarma'dan operasyon
Jandarma Zehir Tacirini Eskil İlçesi Girişinde Yakaladı
KVK Hususunda Kanun Çerçevesinde Çalışıyoruz
Aksaray Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat İle Yola Devam
AKSARAY TİCARET BORSASI BİR PROJEYİ DAHA HAYATA GEÇİRECEK
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


ÇİZGİ FİLM KAHRAMANLARI ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

ÇİZGİ FİLM KAHRAMANLARI ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

 

Aksaray Belediyesi, Korona virüs nedeniyle evlerinde kalanlar vatandaşlara moral vermek için kamyonet kasasından mobil konser programı düzenledi. Hafta sonu merkeze bağlı köy ve kasabalara giden Aksaray Belediyesi gezici konser aracı, kostümlü çizgi film kahramanlarıyla çocuklara keyifli dakikalar yaşattı.

Aksaray Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Cuma günü başlayarak Pazartesi sabahı son bulan sokağa çıkma kısıtlamasında merkeze bağlı köy ve kasabalarda evlerinde kalan vatandaşlara konser verdi. Aksaray Belediyesi müzik ekibinin düzenlediği gezici konser programında en çok ilgiyi kamyonet kasasında çocuklar hediyeler dağıtan kostümlü çizgi film kahramanları gördü. Kamyon kasasından eğlenceli müzik ve şarkılardan oluşan konserde, kostümlü çizgi film kahramanları çocukları eğlendirdi.

Gezici konser aracı hafta sonu ilk gün Sağlık Kasabası, Akhisar, Yuva, Karaören, Kargın, Helvadere, Koçpınar, Elmacık, Karataş, Bağlıköy ve Gözlükuyu köylerine uğradı. 

Mobil konser aracı ikinci gün ise Ataköy, Yapılcan, Kutlu, Darıhüyük, Yenikent, Ulukışla Tolu, Hatipağa Tolu, Kazıcık Tolu, Seleciköse, Hırkatol, İsmailağa Tolu ve Yeşilova Beldesine uğrak verdi. 

Kamyonet kasasından vatandaşlara “Evde Kal”, “Maskeni Tak”, “Mesafeni Koru” mesajları verilirken kısıtlamaya uyarak hafta sonu evlerinden çıkmayan vatandaşlar, konsere alkışlarla eşlik etti. Kamyonet kasasındaki çizgi film kahramanları, gittikleri köylerde çocuklara oyuncak araba ve bebeklerle, kitap, puzzle, top ve balonlar hediye ettiler. Çocuklar çizgi film kahramanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiler.