Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


CHP'li Öztrak: "Dert çözecek kimse kalmadı"

CHP'li Öztrak: "Dert çözecek kimse kalmadı"

Veysel KILIÇ (NEVŞEHİR)
CHP’nin ekonomi kurmayları Nevşehir’de bir araya geldi. Nevşehir Ticaret ve sanayi Odası toplantı salonunda yapılan programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, İş insanları, STK temsilcileri, esnaflar, çiftçiler ve 9 İl’in Milletvekilleri katılım gösterdi.
Ekonomik sıkıntılar, pandemi döneminde yaşanan gelişmelerin görüşüldüğü programda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Nevşehir’de olmaktan ve Nevşehir’in iş insanlarına hitap etmekten mutluluk duyduğumuz belirtmek isterim. Biliyorsunuz ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. 2020 yılında başlayan pandeminin ciddi sıkıntılar yarattığını biliyoruz. Ancak 2018 yılından bu yana Türkiye sürekli patinaj yapıyor. Ekonomide, kamu yönetiminde çok büyük sıkıntılar var. Milletimiz büyük bir burhanla karşı karşıyadır" dedi.
“DERT ÇÖZECEK KİMSE KALMADI”
Dert anlatacak ve çözecek kişiler kalmadığını vurgulayan Öztrak, “Önceden daire müdürüne dert anlatınca çözerdi. Şimdi Bakanın dahi sözü geçmiyor. Cumhurbaşkanlığı denilen ucube düzen her şeyi alt üst etti.  Ülkemizde Cumhurbaşkanı tüm toplumu kucaklayan bir sistemdir. Ancak ne yazık ki bu bir açık haline geldi ve herkesi kucaklanmamaya başlanıldı. Yargıda dahi yetkisizlik ortaya çıktı" dedi. Çiftçi sorunlarına da değinen Öztrak, şimdiki rakamlarla ne çiftçilik, nede hayvancılık yapılabildiğini söyledi.
Konuşmaların ardından soru cevap kısmına geçilirken, Nevşehirli iş insanları CHP heyetine sorularını iletti. Oldukça verimli geçen toplantı sonrasında heyet, daha sonra Ürgüp’te bulunan bir Dinler Otel’de turizmciler ile buluştu.