Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk Güncel Konulara Dair Basın Toplantısı Yaptı

CHP Aksaray İl Başkanı Ertürk güncel konular üzerinde açıklama yapmak için bugün CHP Parti binasında bir basın toplanısı yaptı.Gerçekleşen basın toplantısına gazetecilerin yanısıra partililer katıldı.İl Başkanı Ertürk şunları söyledi. Süleyman Soylu; Dün yapılması planlanan fakat iptal edilen Atatürkçü Düşünce Derneğinin şehitlere saygı duruşu etkinliğini iptal ederek tarihe İstiklal Marşı okunmasını iptal eden bakan olarak geçmiştir. 
Ertürk; İdlib şehitlerimizden sonra siyaset yapmadık, birlik ve beraberlik mesajları dışında iktidarın yanlış politikalarına değinmeyerek sukunetimizi korumaya çalıştık. 
Fakat iktidar kanadı Grup Başkanvekilimize TBMM saldırı ve linç girişiminde bulunarak geleneklerini bozmamışlardır. 
AKP İl Başkanı Hüseyin Altınsoy bize edep dersi veriyor. Kendileri  Edep dersi verecek son kişidir. Edep dersini bize verirken Erdoğanın muhalefete, şehit yakınına, MHP lideri bahçeliye, ülkücülere, deniz baykala, millet ittifakına oy verenlere, ATATÜRK ve İnönüye hakeret ederken, Süleyman soylu imamoğluna, kendisini eleştiren saadet partiliye, genel başkanımıza hakaret ederken edepsizliği tanıyor muydu? Bunlar edebin neresindedir? 
Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı ise, Kemal Kılıçdaroğlu da 15 milyona yakın oy almış bir partinin genel başkanıdır. Cumhurbaşkanının saygınlığı ne kadar önemli ise genel başkanımızın da saygınlığı o kadar önemlidir. 
Hüseyin altınsoy beyefendi teröristle mücadeleden rahatsız olduğumuzu söylüyor. CHP her türlü terörün karşısındadır ve canı pahasına mücadele etmeye her zaman hazırdır. Evet CHP’nin rahatsız olduğu şeyler vardır; 
Meselea; ABD askerleri askerlerimizin başına çuval geçirmesinden rahatsızız, 
Dolmabahçede OSLO da teröristler ile yapılan pazarlıklardan rahatsızız
Diyarbakırda şivan perver ile türkü söylenmesinden, 
29 ekimde PYD askerlerinin topraklarımızdan geçilmesinden, 
Osman Öcalanın TRT’de konuşturulmasından, 
Kurultayınızda Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor diye slogan atmanızdan
Genel başkanınızın türkiyenin yüreği yanarken trumpla anılarını anlatıp kahkalar atmanızdan rahatsızız Hüseyin bey!!

Gel biz seninle Aksarayın bir türlü çözülmeyen sorunlarını konuşalım.Bir türlü gelmeyen  Demiryolunu, havaalanını şehrimize uğramayan otobanı, çöplük içine kurulan hastaneyi ve oradan rant sağlayanları, doktor açığını, aksarayın eğitimde bulunduğu sırayı, yollarımızı , bir türlü çözülemeyen otopark sorununu, içme suyu problemlerini, mecliste kürsünün yolunu bilmeyen miletvekillerimizi konuşalım. 
Sonuç olarak siyasetin bu çirkin dilini tasvip etmiyor. Tüm siyasilerimizi Ecevitin siyasi nezaketine ve kibar dilini kullanmaya edebe davet ediyoruz.