Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Büyük Projelere İlk Adım

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Kocagöl İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Aksaraylı iş adamı Mehmet Kocagöl ile birlikte Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş ve MÜSİAD Başkanı Eyüp Dağdaş ile ilk olarak Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i daha sonra girişimci ruha ve yatırımcıya her zaman destek olan Aksaray Valisi Ali Mantı ziyaret edildi.
 İlk olarak Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret eden heyet Aksaray - Almanya arasında bağlantısı sağlanarak eğitim ve kültür üniversitesi kurulması karşılıklı projeler üretilmesi yönünde istişarelerde bulunuldu.


Heyet daha sonra Aksaray Valisi Ali Mantı ile bir araya geldi. Aksaray Valisi Ali Mantının himayelerinde Almanya ve Aksaray iş dünyasını buluşturarak yeni yatırımların sağlanması, bölgeye yeni yatırımlarla birlikte ekonomik kazanımların arttırılması gibi kararlar alınırken Aksaray Ticaret Borsası ve Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının takibi MÜSİAD destekleri ile Türk Alman işbirliği güçlenmesi ve birlikte kazanımların elde edilmesi hedeflenmiştir.