Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Birbirinden Eğlenceli Oyun Grupları İle Yeni Parklar Yoğun İlgi Görüyor

Birbirinden Eğlenceli Oyun Grupları İle Yeni Parklar Yoğun İlgi Görüyor

Aksaray Belediyesi tarafından Fatih Mahallesi ve Paşacık Mahallesinde hayata geçirilen yeni oyun parkları çocuklar ve ebeveynler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Aksaray’da bulunan mevcut parkların içeriğinden farklı olarak birçok oyun grubunun ve spor aletlerinin olduğu yeni parklar sevilerek kullanılıyor.

Fatih Mahallesinde bulunan eski parkta Aksaray Belediyesi ekiplerinin başlattığı çalışma ile park baştan aşağı yenilendi. Toplamda 18 bin Metrekarelik alanın modernize edildiği parkta gençlerin ve yetişkinlerin sportif etkinlikler yapılabilmesi için basketbol sahası, futbol sahası, egzersiz alanı ve Bin Yüz metre yürüyüş alanı bulunuyor. Her yaş grubundan vatandaşa hitap edebilecek şekilde dizayn edilen parkta çocuklar için oyun alanı olarak kullanılıyor. Vatandaşların aileleri ile birlikte dinlenebilmeleri için ise 14 adet kamelya ve 95 metrekare genişliğinde büfe yer alıyor.

Paşacık Mahallesinde yeni yapılan park ise çocukların ve gençlerin uğrak noktası oluyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in mahalle sakinlerinin talebini geri çevirmemek adına hayata geçirdiği Paşacık parkı zengin içeriği ile dikkat çekiyor. Yapımı tamamlanarak hizmete sunulan parkta eğlenceli ve geliştirici birçok oyun grubu, survivor parkurları, spor alanı, basketbol, futbol ve voleybol sahaları, yürüyüş yolları ve kamelyalar yer alıyor.

Paşacık Mahallesinde bulunan 6 Bin 219 Metrekarelik alanda hayata geçirilen parkta Aksaray’da daha önce olmayan survivor parkuru, elma kurdu oyun seti, zıp zıp trambolin gibi geliştirici alanlar bulunuyor. Ayrıca 500 metre uzunluğundaki yürüyüş yolları boyunca dikilecek olan çınar ağaçları ile vatandaşların serin ve ferah bir ortamda yürüyüş yapmaları sağlanacak.