Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Belediyeden sıcak çorba hizmeti devam ediyor

Belediyeden sıcak çorba hizmeti devam ediyor

Sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirdiği projelerle Gönül Belediyeciliği örneği sergileyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, her gün farklı noktalarda ücretsiz çorba ikramında bulunulduğunu açıkladı. Aksaray Eğitim ve Artırma Hastanesi ile Sağlık İl Müdürlüğü bahçesindeki çorba evinden her gün çorba ikramı yapılırken mobil aracı ise her gün farklı noktalarda ve üniversite öğrencilerin yoğun olarak kullandığı otobüs duraklarda çorba hizmetini sürdürüyor.

Aksaray Belediyesi Mobil Çorba Aracı, hafta içi her gün sabahın erken saatlerinde şehrin muhtelif yerlerinde hizmet veriyor. Küçük Bölcek Mahallesi üniversite öğrencilerinin yoğun olarak kullandığı otobüs durağında belediye ekiplerince sıcak çorba dağıtıldı. Üniversite kazanıp evlerinden ayrılan öğrencilerin bir nebze de olsa ev sıcaklığını hissetmeleri adına ikram edilen çorbalara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Okula yetişme çabası içerisinde olan öğrencilerle birlikte ve sabah işyerlerine giden vatandaşlar, sunulan hizmetten memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Aksaray Belediyesi Mobil Çorba Aracı, hafta içi her gün sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlara hizmet sunuyor. Sabah saat 06.30’da başlayan ücretsiz çorba ikramı saat 10.00’a kadar devam ediyor.