Aksaray

10.04.2020

  • İMSAK 04:43
  • GÜNEŞ 06:08
  • ÖĞLE 12:50
  • İKİNDİ 16:29
  • AKŞAM 19:22
  • YATSI 20:42
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Belediye Korona Virüsüne Karşı Tedbirlerini Artırıyor

Tüm dünyada ve ülkemizde insanlarda tedirginlik oluşturan Yeni Tip Korona virüsüne karşı Aksaray Belediyesi tedbirlerini artırıyor.
Virüsün tespit edildiği ilk günden itibaren çeşitli tedbir kararları alan Aksaray Belediyesi, virüsle mücadele kapsamında uyguladığı tedbir çalışmalarını genişletiyor.
Aksaray Belediyesi, Virüsün ortaya çıkması ile birlikte halk otobüslerinde, öğrenci servislerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında ve şehrin muhtelif noktalarında ilaçlama çalışması yapmıştı. Halk sağlığını korumayı her şeyin üzerinde tutan Aksaray Belediyesi geçtiğimiz günlerde su faturalarında erteleme ve endeks okuma işlemlerini bir ay süre ile ötelemişti. 
Sosyal belediyecilik yanı ile vatandaşlarının zor günlerinde yanında olan Aksaray Belediyesi 65 yaş üstü vatandaşların evlerinden çıkmamaları için yaşlıların ihtiyaç duyduğu gıda paketleri dağıttı.
Virüsün yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak için çalışmalar yürüten belediye ekipleri esnaf ve iş yerlerinde bilgilendirme broşürleri dağıttı.
Aksaray Belediyesi, Korona virüsüne karşı tedbir amaçlı yürüttüğü çalışmaları genişleterek; 15 Temmuz Milli İrade Meydanında, Ulu Camii’de önünde ve şehrin muhtelif noktalarında bulunan banklar sosyal mesafeyi korumak maksadı ile kaldırıldı. Yeni tedbirler kapsamında Belediye Hizmet binası da dezenfekte edildi.