Aksaray

09.04.2020

  • İMSAK 04:44
  • GÜNEŞ 06:10
  • ÖĞLE 12:50
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:21
  • YATSI 20:41
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Belediye Cadde, Sokak ve Meydanları Dezenfekte Etmeye Devam Ediyor

Aksaray Belediyesi, yeni tip korona virüse karşı il genelinde yürüttüğü mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, meydan ve kamusal alanlar yıkanıp dezenfekte ediliyor.

Aksaray Belediyesinin bünyesinde oluşturduğu dezenfekte ekibi, şehrin en kalabalık cadde sokak, meydanlarda ve kamusal alanlarında mikrop ve virüsleri yok eden antiviral özelliğe sahip aktif yüzey temizlik ürünleri ile dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Belediye ekipleri, gün boyunca sürdüğü dezenfekte çalışmalarını şehir meydanında sürdürdü. 15 Temmuz Milli İrade Meydanı bol köpüklü su ile yıkandıktan sonra dezenfekte edildi. 

Belediye Başkanı Evren Dinçer, korona virüsle mücadele çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Virüsle mücadelede en önemli noktanın “evde kalmak” olduğunu belirten Başkan Dinçer, “Kronik rahatsızlığı olanlar, risk grubunda bulunan vatandaşlarımıza evde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Hemşehrilerime zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını öneriyoruz. Çünkü sağlığımız her şeyden daha önemlidir.

Her hastalık gibi bu virüse karşı da bireyler olarak göstereceğimiz dikkat ve alacağımız tedbirler en etkili korunma yöntemi olacaktır. Bakanlıklarımız tarafından belirtilen kurallara uyduğumuz sürece bu zor günleri hep birlikte atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.

Başkan Dinçer, evde kalan 60 yaş ve üstü vatandaşların her türlü ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağını belirterek 444 55 68 Aksaray Belediyesi Çağrı Merkezi Numarası ile 0552 888 68 68 whatsapp hattını 7 gün 24 saat açık olduğunu kaydetti.