MTV'de yüzde 36,2'lik zam yüzde 25'e düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası konuştu: "Biz ne yaptığımızı biliyoruz"
Yerleştirme sonuçları açıklandı
Benzine ve motorine zam
TÜDKİYEB: "Üreten çiftçilere prim desteği sağlanmalı"
Niğde'de toplantıda patates konuşuldu
Meclisteki bütçe görüşmelerinde 'İçişleri' karıştı!
CHP'li Sarı: "Bitirilmeyen projeleri tespit edeceğiz"
'Borcu yoktur' yazısı artık doğrudan e-Devlet'te
Yerli ve milli güç birliği yapıldı
Piyasanın yükselmesi kiracıyı ilgilendirmez
Katar-Türkiye arasındaki Swap anlaşmasının uzatıldı
Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor
Edirne sınırında 6'sı FETÖ mensubu 9 kişi yakalandı
Eren Kış-12 Operasyonu başladı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dr.Evren Dinçer şehrin altyapısını Ağ gibi örüyoruz dedi

Başkan Dr.Evren Dinçer şehrin altyapısını Ağ gibi örüyoruz dedi

Aksaray Belediyesi 2021 Yılı Çalışma Planı’nda alt ve üstyapı yatırımlarına ağırlık verdi. Özellikle altyapıda ciddi çalışmalara imza atan Aksaray Belediyesi, şehrin sağlıklı altyapı kavuşması için imkânlarını seferber etti.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 937 milyonluk dev yatırım planında alt ve üstyapıya ağırlık vermesi şehrin sağlıklı ve güçlü bir altyapıya kavuşmasını sağlıyor. Belediyenin yetki ve sorumluluk alanına giren bölgelerde teknik altyapı gereksinimlerini karşılayan Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, hizmetin aksamadan ve kesintisiz olarak verilmesi için mesai dışında da çalışma gerçekleştiriyor. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, il genelinde birçok farklı noktada altyapı eksiklerinin ortadan kaldırılması ve mevcut altyapı sistemlerinin iyileştirilmesi için ekiplerin üstün gayret gösterdiğini belirtti. 

Öte yandan sağlıklı ve güçlü altyapıya kavuşan cadde ve sokaklarda asfalt çalışmasının devam ettiğinin altını çizen Başkan Dinçer; “Şehrimizi, alt ve üstyapısıyla bir bütün olarak ele aldığımızda, asfalt serim çalışmaları altyapısı tamamlanmış bölgelerde sürdürüyoruz. Aynı zamanda altyapı yönünde güçlendirilmesi gereken noktaların tespitini yaparak bu bölgelerde iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz.” dedi.

Şehrin farklı noktalarında devam eden alt ve üstyapı çalışmalarının birbiriyle bağlantılı olarak ilerlediğini aktaran Başkan Dinçer; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana şehrimizdeki eksiklerin tespiti ve bunların çözümüne ilişkin planlı ve programlı çalışma takvimi hazırladık. Çalışmalarımızda öncelik verdiğimiz konuların başında asbest boru değişimi geliyor. Halkımızın sağlıklı içme suyuna kavuşması için şehrimizi asbest borulardan kurtaracağımıza dair söz vermiştik. Göreve geldiğimiz günden bugüne şehrimizin altyapısında yer alan 108 km’lik asbest boruların yerine yeni nesil polietilen borularla değişimini başlattık. 2021 yılı içinde alt yapıya verdiğimiz öncelik sonucunda hedeflerimizin üzerine çıkarak yıl içerisinde oldukça iyi bir yol kat ettik. 
Hedefimiz 2022 yılı içerisinde asbest boru hattının tamamını devre dışı bırakarak alt ve üstyapısıyla şehrimizin daha güçlü daha modern kent kimliğine kavuşmasını sağlamak olacaktır.” şeklinde konuştu.