Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dinçer’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesa

Başkan Dinçer’in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesa

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, basın mensuplarının haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında basının görevlerini yapabilmesinin temel şartının, basın özgürlüğünün sağlanması olduğunu belirten Belediye Başkanı Dinçer,  basının demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu vurguladı.

Özgür ve çok sesli bir medya ortamında basının bilgi edinme hakkının en önemli teminatı olduğunu ifade eden Dinçer, geçmişten bugüne önemli bir gelişme gösteren Türk basınının, gelişmesinde en önemli payın basın çalışanlarına ait olduğuna işaret etti.

Başkan Dinçer, basın çalışanlarının mesleklerinin gereğini yerine getirmek için fedakârca görev yaptıklarını belirterek; “Farklı görüş ve düşünceleri nesnel bir şekilde ortaya koyan tarafsız bir basının, toplumun bilinçlenmesinde dolayısıyla da barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde büyük payı vardır. Birlik, beraberlik ve bütünlük içinde temel değerlerimizi her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmak, başta basın camiasının olmak üzere hepimizin önceliği olmalıdır. İnanıyorum ki basınımız bu sorumluluk bilinci içinde yayınlarını başarıyla sürdürecektir.” ifadelerini kullandı.

Demokrasi için son derece önemli işlevi olan medya sektörü emekçilerinin büyük bir özveri ile görevlerini yapma gayreti içinde bulunduklarını kaydedenBaşkan Dinçer,basın meslek ahlak ilkelerine bağlı, tarafsız, kamu yararını her şeyin üstünde tutan ve özel hayata saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarının başarılarının devamını diledi.

Başkan Dinçer son olarak basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak; “Bu vesileyle, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını saygıyla anıyorum.” dedi.