Aksaray

02.07.2020

  • İMSAK 03:29
  • GÜNEŞ 05:17
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:47
  • AKŞAM 20:19
  • YATSI 21:59
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dinçer’den Minik Eymen’e Jest

Kütahya ili Dumlupınar İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Eymen Aygece Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e bir mektup yolladı. 

4. sınıf öğrencisi Eymen Aygece Aksaray ilini merak ettiğini Aksaray ile ilgili bröşür, kitap ve fotoğraf istediğini belirten bir mektup yazdı. 

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Minik Eymen’ in mektubunu okuyunca hemen geri cevap vererek Eymen Aygece’ yi ve ailesini Aksaray’ a davet etti. 

Belediye Başkan’ından mektup alan minik Eymen şaşırdı, heyecanlandı ve Annesi ve Dedesi ile birlikte Aksaray’ a geldi.

Aksaray merkezde bulunan tarihi ve kültürel mirasları tek tek gezen minik Eymen, Aksaray’ a hayran kalmaya başladı. İlk olarak Somuncu Baba Müzesini ve Türbesini daha sonrasında ise sırasıyla Piramit Kafe, Kılıçaslan Parkı, Adese içerisinde bulunan Çocuk Aktivite Merkezi, Zinciriye Medresesi, Azmi Milli Müzesi, Ulu Cami ve Eğri Minare’yi gezdi. Ardında ise Aksaray Müzesi, Selime Katedrali, Yaprakhisar Panoraması, Ihlara Vadisi ve Belisırma’yı görme imkânı buldu.

Eymen Aygece, Annesi Aslı Aygece ve Dedesi Bayram Aygece Aksaray’ a gelmelerine imkan sağlayan Belediye Başkanı Evren Dinçer’ i makamında ziyaret etti. 

Minik Eymen’ in annesi Aslı Aygece “ Eymen Aksaray’ı görmeyi çok istiyordu. Dumlupınar İlkokulu 4. Sınıfa gidiyor. Öğretmenleri sınıflarında bulunan 25 öğrenciye görmek istedikleri birer il seçmelerini ve seçilen illerin Belediye Başkanlarına mektup yazmaları gerektiğini söylemiş. Oğlumda Aksaray’ ı görmek istiyordu. Mektubunu yazıp Aksaray Belediye Başkanına gönderdi. Mektuptan kısa bir süre sonra hiçbir arkadaşına bu şekilde bir dönüş yapılmadı. Arkadaşlarına Kitap ve fotoğraflar geldi. Bize ise Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’den dönüş yapıldı. Bizleri Aksaray’ da ağırlamak misafir etmek istediklerini söylediler. Bizde Aksaray’ a geldik Aksaray’da tarihi ve Kültürel yerleri gezmeye başladık bize böyle bir imkan sağladığı için Başkanımızı ziyaret ettik. Başkanımıza teşekkür ettik. 

Minik Eymen Aygece ise “ Mektubuma geri dönüş yapılarak beni Aksaray’ a davet ettiklerini öğrenince çok mutlu oldum heyecanlandım. Aksaray’ a geldik. Aksaray hiç resimlerde görüldüğü gibi olmadığını kocaman bir şehir olduğunu gezilecek görülecek çok yer olduğunu gördüm. Ömrüm boyunca unutamayacağım bir anım oldu. Başkanımıza bizleri davet ettiği için çok teşekkür ederiz” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer “Mektubu elime aldığımda okudum. Kütahya ilinde 4. Sınıfa giden Eymen’ in Aksaray’ ı merak ettiğini görmek istediğini okuyunca duygulandım. Kitap fotoğraf göndermek yerine aileyi Aksaray’ da misafir edebileceğimizi düşündüm. Mektuba geri cevap vererek minik Eymeni ve ailesini Aksaray’a davet ettim. Bugün buradalar Mektup arkadaşım Eymen yanımda onu mutlu etmenin sevincini yaşıyorum. Aksaray’ ı beğeneceklerini umuyorum iki gün boyunca minik Eymeni Aksaray’ ımızda gezdirerek misafir edeceğiz. Geldikleri için ailemize teşekkür ediyorum” dedi. 

Aksaray’ dan ayrılmadan önce gezilebilecek her yeri gezdiğini söyleyen Eymen Aygece “Kütahya’ ya gidince Aksaray’ da çekindiğim fotoğrafları Arkadaşlarımla öğretmenimle paylaşacağım Aksaray’da gezilecek görülecek çok yerler olduğunu anlatacağım onlarında Aksaray’ ı görmeleri gerektiğini söyleyeceğim. En kısa sürede Aksaray’ a tekrar geleceğim” dedi.