MTV'de yüzde 36,2'lik zam yüzde 25'e düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası konuştu: "Biz ne yaptığımızı biliyoruz"
Yerleştirme sonuçları açıklandı
Benzine ve motorine zam
TÜDKİYEB: "Üreten çiftçilere prim desteği sağlanmalı"
Niğde'de toplantıda patates konuşuldu
Meclisteki bütçe görüşmelerinde 'İçişleri' karıştı!
CHP'li Sarı: "Bitirilmeyen projeleri tespit edeceğiz"
'Borcu yoktur' yazısı artık doğrudan e-Devlet'te
Yerli ve milli güç birliği yapıldı
Piyasanın yükselmesi kiracıyı ilgilendirmez
Katar-Türkiye arasındaki Swap anlaşmasının uzatıldı
Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor
Edirne sınırında 6'sı FETÖ mensubu 9 kişi yakalandı
Eren Kış-12 Operasyonu başladı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dinçer Söz Verdiği Vadinin Birini Daha Hayata Geçiriyor

Başkan Dinçer Söz Verdiği Vadinin Birini Daha Hayata Geçiriyor

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, söz verdiği bir vaadini daha yerine getirmek için düğmeye bastı. Halk tarafından makas mevkii olarak bilinen kavşakta şehir giriş çıkış bağlantı yolu için düzenleme çalışması başlatıldı. Başkan Dinçer, çalışmanın ilk gününde makas mevkiinde incelemelerde bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Karayolları Bölge Müdürlüğüyle sürekli koordineli çalışma yürüten Aksaray Belediyesi, Aksaraylıların merakla beklediği makas mevkiinde ulaşımın sorununu çözüme kavuşturuyor.

E-90 Karayolu’nun Ankara ve Adana yol güzergâhında yer alan makas mevkiinden şehre giriş ve çıkış olanağı sağlayacak projeyi başlatan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapılan düzenleme ile şehir giriş ve çıkışlarında güvenli ve kesintisiz ulaşımın sağlanacağını belirtti.

Makas mevkiinde başlatılan çalışmayı yerinde inceleyen Başkan Dinçer, şehir girişini daha düzenli hale getirecek olan çalışmanın başlatıldığını duyurdu.

Karayolları Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dinçer, “Seçim öncesinde vadettiğimiz bir projeyi daha başlatmış bulunuyoruz. Burada akıllı ulaşım sistemi uygulayarak, akıcı ve güvenli bir trafik hareketini sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Makas mevkiinde trafiğin kalıcı çözüme kavuşacağını belirten Başkan Dinçer, “Başlatmış olduğumuz bu proje, uzun süren çalışmalar sonucunda hayata geçiyor. Biz daha önce Bakanlığımız koordinesinde Karayolları Genel Müdürlüğü ve bölge müdürleriyle yaptığımız görüşmelerimiz neticesinde burada kalıcı bir çözüm için kolları sıvadık.

Şehrimizde uzun süreden bu yana süregelen ve sürekli konusu gündemde yer alan şehir giriş çıkışları konusunu çözüme kavuşturuyoruz. Yürütülen çalışma ile şehirlerarası karayolundan Aksaray’ımıza daha kolay ve daha rahat bir ulaşım sağlamış olacağız.

Bu çalışmada emeği olan Milletvekilimiz Cengiz Aydoğdu Bey başta olmak üzere, karayolları yetkililerine ve ekibine teşekkür ediyorum. Çok kısa zaman içerisinde buradaki çalışmaları tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağımızı buradan belirtmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.