Aksaray

06.07.2020

  • İMSAK 03:32
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:47
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:58
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dinçer; Şehrimizi Asbestli Borulardan Kurtarıyoruz

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in şehir halkının temiz, sağlıklı içme suyu kullanması için şehir genelinde tüm asbest boruların değiştirilmesi talimatından sonra ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Aksaray Belediye ekipleri, içme suyu şebekesindeki asbestli boruların değişimine tüm hızıyla devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Mahallesiyle bağlantılı olarak Selçuklu Mahallesi Ziraat Caddesi üzerinde içme suyu şebeke hattında bulunan asbest borularını yenileyen ekipler, ilerleyen günlerde çalışma sahasını daha da genişletecek.

Alt yapı çalışmalarını zaman zaman yerinde inceleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesinin alt yapıya büyük önem verdiğini açıkladı ve 5 yıl içerisinde şehir genelinde tüm asbestli boruları sökülerek yerine uzun ömürlü ve insan sağlığına zararı olmayan poliüretan borularla değişeceğini işaret etti.

İçme suyu şebeke hattında bulunan asbestli borular yüzünden sık sık su kesintisi yaşandığını hatırlatan Başkan Dinçer, yapılan çalışma sonrası hem sağlıklı su tüketilmesi hem de kesinti sorunlarının da ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

“Şehrimizde asbest borularının tamamını yenilemeyi hedefliyoruz” diyen Bakan Dinçer, “Hedefimiz 5 yıl içinde şehir genelinde bulunan asbest boruların tamamını değiştirmek. Halkımızın daha temiz ve daha sağlıklı hatlardan su tüketmesini sağlamak. Bunun için ekiplerimiz şehrimizin birçok noktasında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor” ifadelerini kullandı.