Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Anahtar Kelimeler: BAŞKAN DİNÇER RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


BAŞKAN DİNÇER RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR DEDİ

BAŞKAN DİNÇER RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR DEDİ

Aksaray Belediyesi Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere düzenli olarak iftar yemeği, gıda kolisi, ramazan pidesi ve Aksaray tahinlisi dağıtacak.

Aksaray Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak mahallelerde düzenlemiş olduğu geleneksel mahalle iftarları Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl yapılamıyor. Yardımlaşmanın, paylaşmanın ve dayanışmanın en yoğun yaşandığı Ramazan ayında geleneksel iftar programları düzenleyemeyen Aksaray Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin yüzünü evlerinde güldürüyor.

Aksaray Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere paket servislerle ulaştıracağı iftar yemeklerini kendi yemekhanesinde hijyen ve temizlik kurallarını en üst seviyede tutarak üretecek. Belediye ekipleri tarafından iftardan önce düzenli olarak ailelere teslim edilecek. Ayrıca ihtiyaç evde yemek yapmak için uygun ortamı olan aileler içinde yıl boyunca yaptığı gıda kolisi yardımlarını Ramazan ayında da artırarak devam edecek. Gönül Belediyeciliği anlayışı ile vatandaşlarına hizmet eden Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların evlerine Aksaray’ın yöresel ürünlerinden olan tahinli pideyi gönderecek.

Ramazan’ın yardımlaşma dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Bütün bir İslam alemi olarak ramazanı şerife ulaşmanın manevi huzur mutluluğunu yaşıyoruz. Ümit ederdik ki bu manevi atmosferi hep birlikte şehrimizin meydanlarında cadde sokak ve mahallelerinde geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda iftar sofraları ile donatarak geçirelim. Lakin tüm dünyada ve ülkemizde etkisini kaybetmeyen Covid-19 salgını sebebi ile yapacağımız kalabalık ortamlarla yapacağımız sosyal faaliyetlerimizi yapamıyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarlarımızı yapamayınca bizde ihtiyaç sahibi ailelerimize günlük sıcak yemek göndererek iftar saatinde onların sofralarına katkıda bulunmak istedik. Geçtiğimiz Ramazan ayında olduğu gibi bu ramazanda da hemşehrilerimize tahinli pide ikramı ve ramazan pidesi göndereceğiz. Ramazanı şerifin tüm hemşehrilerimize hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.