Vergi dairesi ve okullarda kısıtlama saatleri uzatıldı
MHP'li Ramazan Kaşlı'dan teknopark vurgusu
ATSO bu 'moda'yı çok sevdi
Aksaray Belediye Başkanı'ndan amatör sporculara destek
Vali Hamza Aydoğdu’dan mektup arkadaşlarına ziyaret
Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dinçer Pandemi Sürecinde Çölyak ve Trozinemi Hastalarının Yanındayız Dedi

Başkan Dinçer Pandemi Sürecinde Çölyak ve Trozinemi Hastalarının Yanındayız Dedi

Belediye Başkanı Evren Dinçer, pandemi sürecinde çölyak ve trozinemi hastalarının tüketmek zorunda oldukları glütensiz gıda teminin sürdüğünü açıkladı. Şehri genelinde belirlenen adreslere teslim edilen gıda kolilerinde glüten içermeyen gıda ürünleri ve yiyecekler bulunuyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, çölyak ve trozinemi hastalarının glütensiz gıdalara daha kolay ulaşmaları ve bu konuda mağduriyet yaşamamaları için şehir genelinde bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Başkan Dinçer, glütensiz gıdaya ihtiyaç duyan ailelere her ay düzenli olarak gıda yardımında bulunulduğunu ifade etti.

Bu hastalığa yakalanan kişilerin glütensiz gıda temininde büyük sıkıntılar yaşadığını sözlerine ekleyen Bakan Dinçer, “Belediye olarak glütensiz gıda temini noktasında sıkıntı yaşayan ailelerin ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz” dedi.

Çölyak hastalarının çok dikkatli beslenmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Dinçer, “Bir yandan korona virüsle mücadele ederken bir yandan Belediyenin diğer alt ve üst yapı çalışmalarını aksatmadan yürütüyoruz. Özellikle pandemi döneminde çölyak ve trozinemi hastalarının glütensiz yiyeceklere ulaşması, normal gıdalara ulaşmasından daha zor. Bunu göz önünde bulundurarak Aksaray Belediyesi olarak bu ailelerimize ulaştırmak üzere glüten içermeyen gıdalardan oluşan gıda kolileri hazırlattık. Her ay düzenli olmak kaydıyla ücretsiz olarak adreslerine ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

Aksaray Belediyesinin sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında çölyak ve trozinemi hastalarına yönelik yürütülen glütensiz gıda desteğinin süreceği bildirildi.