Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Başkan Dinçer Mahalle Konaklarımız Buluşma Noktalarımız Olacak Dedi

Başkan Dinçer Mahalle Konaklarımız Buluşma Noktalarımız Olacak Dedi

Aksaray Belediyesi tarafından Bahçesaray Kırımlı mahallesinde hayata geçirilen yapılan Mahalle Konağı ve Sosyal tesisinin 2021 yılı içerisinde açılması planlanıyor.  

Aksaray’da mahalle kültürünün yaşanmasına olanak sağlayacak olan Bahçesaray Kırımlı Mahalle Konağı Projesi, Belediye Başkanı Evren Dinçer tarafından şehre kazandırılmış ilk Mahalle Konağı projesi olacak.

Geçtiğimiz yıl içerisinde temeli atılarak inşaat çalışmalarına başlanılan Mahalle Konakları ve sosyal tesislerinin inşaat çalışmaları hız bir şekilde ilerledi. Aksaray Belediyesi yetkilileri projede kaba inşaat aşamasının ve çatı kaplama aşamasının yapıldığının bilgisini vererek 2021 yılı içerisinde tamamlamayı planladıklarının bilgisini paylaştılar.

Mahalle sakinlerinin birçok ihtiyacına cevap verecek olan Mahalle Konakları içerisinde vatandaşlar düğün nişan gibi toplu organizasyonlarını yapabilecek. Ayrıca Kırım kültürünü yaşatmak adına Kırım Misafirhanesi ve yöresel ürünlerin sergileneceği salonda proje kapsamında vatandaşların hizmetine sunulacak. Göreve geldiği günden beri eğitim alanında birçok çalışmaya imza atan Belediye Başkanı Evren Dinçer, Mahalle Konaklarında kitap severler içinde seçkin yayın evlerine ait zengin kitap kaynaklarına sahip kütüphane de dahil edildi. 

Mahalle Konakları ve sosyal tesislerinin hizmete açıldığında mahalle sakinleri için bir buluşma noktası olacağını belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada Aksaray’ın ilk Mahalle konağı olan Bahçesaray Kırımlı Mahalle konağının 2021 yılı içerisinde inşaat çalışmalarının tamamlanarak hizmete açılacağını duyurdu.