Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


BAŞKAN DİNÇER, GAZETECİLERLE BULUŞTU

BAŞKAN DİNÇER, GAZETECİLERLE BULUŞTU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle il genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Dinçer, toplumun haber alması ve kamuoyunun aydınlatılmasında basının önemli görev ifa ettiğini söyledi. 

Grand Altuntaş Otel’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programa Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediye başkan yardımcıları, cemiyet başkanları, yerel medya mensupları, ulusal medya temsilcileri, muhabirler, köşe yazarları, spor yazarları, görsel ve işitsel medya mensupları katıldı.

Program öncesinde gazetecileri masalarında ziyaret eden Başkan Dinçer, basın mensupları ile kısa süreli sohbet gerçekleştirdi.

Yerel medyanın gücüne değinen Başkan Dinçer,  Aksaray basını ile uyum içerisinde çalıştıklarını söyledi. Belediye faaliyetlerinin yerel ve ulusal ölçekte tanıtılması ve kitlelere ulaştırılması noktasında basın emekçilerinin göstermiş oldukları özveriye dikkat çekti. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı konuşmasında; “Sürekli sizlerle beraberiz, bugün de bu program vesilesiyle bir arada bulunmaktayız. Meydana gelen olayları vatandaşlarımıza şeffaflık ilkesi çerçevesinde hızlı ve tarafsız bir şekilde aktarılması konusunda önemli kamu hizmeti yerine getiriyorsunuz. 

Belediyemizin çalışmalarının takip edilmesi, gece gündüz demeden bizlerle beraber olmanız bu faaliyetlerin kamuoyuna aktarımıyla mesleki yaklaşımınızdaki bağlılığı da göstergesidir. Başta bu görev ve çalışmalarda göstermiş olduğunuz hassasiyetten ötürü hepinize ayrı ayır teşekkür ediyorum. Aksaray’ımızın gelişmesi, büyümesi ve ilerlemesi için yapmış olduğumuz çalışmaların hem yerel hem de ulusal basında tanıtılması konusunda üstlendiğiniz rolü oldukça büyük, bunun farkındayız. Buna da değinmek isterim ki küresel çapta devam eden koronavirüs salgınında sergilediğiniz fedakârca çalışmalarınız unutulmayacak. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü en içten dileklerimle tebrik ederim. Sağlık, sıhhat, afiyet içerisinde daha nice gazeteciler gününü idrak etmemizi temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, belediyenin çalışmaların ve projelerini tanıtması sonrasında gazetecilerin sorularını alarak cevapladı. Program, günün anısına fotoğraf çekilerek son buldu.