Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


BAŞKAN ALTINSOY, “ORGANİZE SANAYİMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”

BAŞKAN ALTINSOY, “ORGANİZE SANAYİMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”


AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Organize Sanayi Bölgesinde 4 bin 500 kişinin iştiham edileceği, 3,65 milyar liralık yatırımın hayırlı olmasını diledi.
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nin yatırımcıların gözdesi olmaya devam ettiğini bildiren İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Gıda, inşaat, otomotiv yan sanayi, tarım aletleri ve makineleri, tekstil, mobilya ve plastik sanayinde birçok dış ülkeye ihracat yapan çok güçlü, kaliteli büyük ve köklü firmalarının bulunduğu Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde halen 12 bin 500’ün üzerinde işçi kardeşimiz istihdam ediliyor. Bu sayının, bölgede faaliyet gösteren tesislerin tam kapasiteye ulaşması, inşaatı devam eden tesislerin üretime geçmesi ve 3. Genişleme alanının da faaliyete geçmesi ile birlikte 25 bini aşması hedeflenmektedir. Aksaray olarak güçlü bir ihracat yapımız söz konusu. Son yıllarda Aksaray sanayisindeki bu gelişim ve değişimler şehrimiz ve ülkemiz adına umut veriyor. Sanayimizin gelişmesi ve güçlü olması hepimiz açısından çok önemli. AK Parti Aksaray İl teşkilatı olarak tüm sanayicilerimizin işlerini hızlandırmak ve sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. Geçmişte olduğu gibi pandemi döneminde üretime, sanayiciye destek olmak ve çarkların daha hızlı çalışması için, en önemlisi 2023 yılı hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya ve yardım etmeye her zaman hazırız” dedi.
Yapılan girişim ve çalışmalar sonucu Resmi Gazete’de yayımlanan listeye göre Kasım ayında en büyük yatırım yapacak olan şirketin Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’ni tercih ettiğini de aktaran Başkan Altınsoy, “Kasım ayı yatırım teşvik listesine göre LC Waikiki’nin ilimizdeki OSB yatırımının büyüklüğü 3,65 Milyar TL olacak. Bununla beraber yatırımla birlikte 4 bin 500 kişiye istihdam sağlanması öngörülüyor. Yatırımın şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Ayrıca yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Ticaret Odası Başkanımıza ve katkısı bulunan herkese teşekkür ediyoruz