Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


BAŞKAN ALTINSOY, “AKSARAY’DA 5 YATIRIM İÇİN 2,2 MİLYON TL”

BAŞKAN ALTINSOY, “AKSARAY’DA 5 YATIRIM İÇİN 2,2 MİLYON TL”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Konya Orman Bölge Müdürlüğünün 2020 yılı yatırım programı kapsamında Aksaray’da 5 yatırım için 2,2 Milyon TL ödenek ayrıldığını bildirdi.

AK Parti döneminde Aksaray ve Türkiye’deki orman alanlarının genişlediğini belirten Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevreyi korumak ve geleceğe miras bırakmak adına büyük yatırımlar yapıldığını aktardı.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Aksaray’da yürütülen çalışmalara değinen Başkan Altınsoy, 2020 yılı yatırım programında 5 yatırım için 2,2 Milyon TL ödenek kullanılması planlandığını, dönem sonu itibariyle yüzde 80 fiziki gerçekleşmenin sağlandığını vurguladı.

Ağaçlandırma ve etüt çalışması gibi birçok projenin hızla yürütüldüğüne işaret eden Altınsoy, “Yıl içinde 1.850 hektar alanda ağaçlandırma tesis-bakım çalışması, 2.300 hektar toprak muhafaza bakım-tesis çalışması, 8  (köy) yerleşim yerinin orman kadastrosu ve tescil projesi etüt çalışması, 1 adet orman amenajmanı ve orman köyleri etüt çalışması yapılması planlanmış olup, çalışmalara ara verilmeden devam edilmektedir. Hizmet odaklı çalışmalarımız, inşallah 2021 yılında da tüm hızıyla artarak devam edecek” dedi.