Aksaray

09.07.2020

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:21
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:17
  • YATSI 21:56
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


ÜLKÜCÜ
3.06.2020 16:33:26
PARTİSİ PKK İLE FETO İLE İŞBİRLİĞİ YAPARKEN UTANMADAN ÇIKMIŞ DOĞU TÜRKİSTAN'IN HAKKINI SAVUNUYOR GÖRÜNÜP HÜKÜMETİ SUÇLUYOR. SEN MERAK ETME KOÇERO, DÜNYADAKİ TÜRKLERİN HAKLARINI DEVLET BEY KORUYOR.

Ayhan Erel; Dolkun İsa’nın Türkiye’ye giriş yasağını kaldıracak mısınız?

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLUNA yazılı soru önergesi vererek Doğu Türkistanda yaşanan Çin zulmünü dünyaya duyuran ve “Temsil Edilmeyen Milletler ve Halklar Örgütü”nün (UNPO) üyesi “Dünya Uygur Kongresi”nin lideri Dolkun İsa’nın Türkiye’ye giriş yasağını kaldıracak mısınız diye sordu.

Aksaray Milletvekili Ayhan EREL’in soru önergesi ise şu şeklide;

Doğu Türkistan çöllerinde inşa edilen ve içerisinde binlerce Türkistanlı kardeşimizin tutulduğu toplama kampları daha da büyümektedir.

3 milyondan fazla bizim kan kardeşimiz, din kardeşimiz olan Müslüman Uygur kardeşlerimiz, Doğu Türkistan’daki toplama kamplarında tutsak edilmekte. İşkencelere ve aşağılamaya maruz kalmaktalar.

Kamplarda 20 kişi bir odada kalıyor. Yemek ve tuvalet ihtiyaçları burada karşılanıyor. Aynı anda uyuyamadıkları için nöbetleşe yatıyorlar.

Kadın kardeşlerimizin bulunduğu hanelere Çinli erkek memurlar yerleştirilerek, dünyada emsali görülmemiş soykırım, ahlaksızlık ve asimilasyon politikası uygulanmaktadır.

2 yaşından küçük çocukların çok büyük bir kısmı ailelerinden zorla alınarak sözde 'anaokulları'na yerleştiriliyor ve bu oran neredeyse yüzde 90 civarında. Çince dışında bir dil ile iletişim kurulmasının yasaklandığı ve ihlali durumunda ağır cezalar uygulanan bu söz konusu eğitim kurumu görünümlü kamplarda alıkonulan çocuklar, Çin devletini, liderlerini ve ateist Komünist yaşam tarzını sevmek için yetiştiriliyorlar.

Bu bağlamda;

1) Yukarı da belirttiğim gibi Doğu Türkistan’da zulüm gören kardeşlerimizin Birleşmiş Milletlerde sesi olan, Müslüman Türk kardeşlerimizin yaşadığı zulümleri dünyaya duyuran ve “Temsil Edilmeyen Milletler ve Halklar Örgütü”nün (UNPO) üyesi “Dünya Uygur Kongresi”nin lideri Dolkun İsa’nın ülkemize giriş yasağını kaldıracak mısınız?