Aksaray

07.07.2020

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:57
Anahtar Kelimeler: AyhaN ; Kasım Atatürk' Anlama Günüdür
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


AyhaN Erel;10 Kasım Atatürk'ü Anlama Günüdür

Aksaray milletvekili Ayhan Erel 10 Kasım münasebetiyle bir mesaj yayınladı.Erel mesajında şunları söyledi.Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk İstiklal Mücadelesinin önderi büyük asker ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81' inci yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Elbette, 10 Kasım bir yas günü değil, bir hatırlama, bilinç tazeleme günüdür. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır” diyen Gazi Mustafa Kemal’i hatırlama, fikirlerini ve eserlerini algılama ve anlama günüdür.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” Diyen, Büyük Atamızın bıraktığı en değerli miras olan vatan coğrafyamızı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini biliyor, anlıyor ve canımız pahasına koruma irademizden asla taviz vermeyeceğiz. O’nun, “Bugün hepimize düşen ortak görev; milli değerlere, milli bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Milleti; dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde hep beraber yürüyecektir.”

Fikir ve eserleriyle yaşadığı yüzyıla damgasını vuran büyük lider Atatürk, verdiği kurtuluş mücadelesiyle sadece Türk Milleti’nin değil, sınırlarımızın çok ötesinde yaşayan farklı dinden, dilden ve ırktan birçok insanın da kalplerinde unutulmayacak sevgi izleri bırakmıştır.

Bu duygu ve düşüncülerle, ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK‘Ü; Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını, vatanımız uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi, saygıyla, rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!