Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Avrupa Spor Haftasında ASÜ’lüler Tekvando Gösterisi Yaptı

Avrupa Spor Haftasında ASÜ’lüler Tekvando Gösterisi Yaptı

Spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan Aksaray Üniversitesi (ASÜ), bir yandan alana ilişkin bilimsel projeler üzerinde çalışmalar yapıyor diğer yandan spor-toplum ilişkisinin güçlenmesi için etkinlikler gerçekleştiriyor. 

ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, her yıl Eylül ayının son haftasında kutlanan “Avrupa Spor Haftası” etkinliklerine, ASÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı tekvando gösterisi ile katılım sağladı. Hafta kapsamında sporun bireyler ve toplumlar üzerinde sağladığı fiziki ve psikolojik olumlu etkilerin anlatılmasının yanı sıra, günlük hayatın bir rutini haline getirilmesinin önemine dikkat çekiliyor. Öte yandan gençlerin farklı sportif etkinliklere yönlendirilmesi de amaçlanıyor. Türkiye’nin tüm illerinde, eş zamanlı yapılan etkinlikler kapsamında ASÜ öğrencileri de bir tekvando gösterisi sundu. Denge, hız, koordinasyon, güç ve çeviklik gerektiren hareketleri büyük bir ustalıkla icra eden ASÜ’lüler, izleyenlerin beğenisi topladı.  

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlığın ASÜ’nün ihtisas alanı olduğunu anımsatarak, gerek bilimsel gerek ekonomik gerekse toplumsal bakımdan, sürecin her aşamasını titizlikle takip etmeyi sürdüreceklerini kaydetti.