Gübre destekleri ikiye katlandı
Çanakkale'ye ulaştırılacak şanlı bayrağımız Kırşehir'e emanet edildi
Veli Ağbaba'dan 'kitlesel işsizlik' vurgusu
Sağlıkçılar açık büfe ile motive oldu
Bakan Kurum müjdeledi... Kırşehir Ahi Evran Külliyesi çevresi düzenlenecek
Aksaray'ın sorunlarını Bakan Kurum'un makamında görüştüler
Aksaray'da Mehmetçiklere moral ziyareti
Konya’da gol sesi çıkmadı
Kayseri mutfağı, “UNESCO” yolunda
UNİKOP’un dönem başkanlığı Nevşehir’de
MASKİ 11 mahallenin altyapısını yeniliyor
İnternet yasası Meclis gündeminde
İnternet Yasası'nın çıkması için CHP'den destek istedi
Şehit Üsteğmen Murat Ergül'ün ismi Kırşehir Mucur'da yaşatılacak
Kırşehir Mucur’a TOKİ yapılacak
Anahtar Kelimeler: program
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


ASÜ’ye iki yeni program

ASÜ’ye iki yeni program

Her iki alanla da özel olarak ilgilendiklerini kaydeden Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, engellilerle ilgili programın devlet üniversiteleri arasında bir ilki temsil ettiğine, sporla ilgili programın ise ihtisaslaşmayla doğrudan ilintili olduğuna dikkat çekti. 

Açılması kabul edilen programlardan ilki olan “Engelliler İçin Destek Programı”nı, YÖK’le yaptıkları görüşmelerde özel olarak istediklerini ifade eden Rektör Şahin, ASÜ’nün, engellilerin de özel olarak tercih ettiği bir üniversite olmasına dair çalışmaları samimiyetle sürdürdüklerini vurguladı. Kampüsün fiziki olarak engelsiz olduğunu vurgulayan Yusuf Şahin, programın, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulacağını amacının ise, ‘Gölge Eğitici’ olarak da bilinen, engelli bireylere refakat ve rehberlik yapacak olan teknik elemanları yetiştirmek olduğunu açıkladı.

YÖK tarafından kabul edilen bir diğer programın ise “Spor Yönetimi” olduğunu ifade eden ASÜ Rektörü, bu programın spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma ile doğrudan ilintili olduğunu belirtirken, "Amacımız, şehrimizi gerek sportif organizasyonlar gerek araç gereç üretimi gerekse ekonomik bakımdan bir çekim merkezi haline getirmek. Bu noktada iyi işler ortaya çıkmaya başladı” dedi.