MTV'de yüzde 36,2'lik zam yüzde 25'e düştü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine sonrası konuştu: "Biz ne yaptığımızı biliyoruz"
Yerleştirme sonuçları açıklandı
Benzine ve motorine zam
TÜDKİYEB: "Üreten çiftçilere prim desteği sağlanmalı"
Niğde'de toplantıda patates konuşuldu
Meclisteki bütçe görüşmelerinde 'İçişleri' karıştı!
CHP'li Sarı: "Bitirilmeyen projeleri tespit edeceğiz"
'Borcu yoktur' yazısı artık doğrudan e-Devlet'te
Yerli ve milli güç birliği yapıldı
Piyasanın yükselmesi kiracıyı ilgilendirmez
Katar-Türkiye arasındaki Swap anlaşmasının uzatıldı
Yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatıyor
Edirne sınırında 6'sı FETÖ mensubu 9 kişi yakalandı
Eren Kış-12 Operasyonu başladı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Asbest Boru Değişiminde Ana Depo Bağlantıları Kısa Sürede Tamamlandı

Asbest Boru Değişiminde Ana Depo Bağlantıları Kısa Sürede Tamamlandı

Aksaray Belediyesi, 1980’li yıllarında dönemin şartlarıyla yapılan ve 22 mahalleyi besleyen ana arter asbest içme suyu hattını başarılı bir şekilde değişimini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların su kesintisinden etkilenmemesi için uzman kişilerin de içinde bulunduğu 200 kişilik ekiple sahada çalışma yapıldığını ve hedeflenen zamandan daha önce değişimin tamamlandığını duyurdu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in 5 yıllık asbest boru değişimi planı içerisinde yer alan asbest boru değişiminde önemli bir adım daha atıldı. Altyapı yatırımlarında her yıl başarılı sonuca ulaşan Aksaray Belediyesi, 22 mahalleyi besleyen ana arterde asbest içme suyu şebeke hattı yenilemesinde de aynı başarıyı sahaya yansıttı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, birçok mahalleyi besleyen ana şebeke depo bağlantı hattında sabahın erken saatlerinde başlanan çalışmanın tahmin edilen süreden daha erken bittiğini söyledi. Başkan Dinçer, çalışmaya ilişkin yaptığı açıklamada; “Uzman personelimizin de katıldığı 200 kişilik ekibimiz, çalışmalara sabah saat 05.00 sıralarında başladı. Personelimiz sahada meşakkat ve sabır gerektiren bir çalışma ortaya koydu. Planlı ve koordineli yürütülen çalışmada ekibimiz özverili çalışarak asbest boru değişimini ve depo hattı bağlantılarını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler.

Halkımızın temiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşması için yürütülen çalışmalar nedeniyle 36 saat su kesintisi yaşanacağını mahallelerimizde ikamet eden vatandaşlarımıza duyurmuştuk. Ekibimiz mesai kavramı dinlemeden vardiya usulü çalışarak sahada üstün bir başarı sergiledi. Çalışma, tahmin ettiğimiz süreden daha erken tamamlandı. 36 saatlik kesinti öngördüğümüz çalışma 12 saatte tamamlandı. Depo bağlantılarının tamamlanmasıyla 22 mahalleyi besleyen ana şebeke hattını devreye aldık. İçme suyu hattına entegre ettiğimiz yeni bağlantılarımız suyun kalitesini daha üst seviyeye taşıyacak.

İçme suyu temini ve dağıtım planlanması dâhilinde yapılan çalışmamız neticesinde vatandaşlarımızın su kesintisinden olumsuz etkilenmesinin önüne geçtik. Bu denli büyük çalışma ile asbest boru değişiminde önemli bir mesafe kat ettik.” ifadelerini kullandı.