Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Anahtar Kelimeler: adaylarına seminer verildi
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Anne ve anne adaylarına seminer verildi

Anne ve anne adaylarına seminer verildi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in eşi Merve Dinçer, Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Emine Özdemir Kaçer, Dr. E. Özlem Doğu ve ekibinin düzenlediği anne ve anne adaylarına yönelik “Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi” konulu seminere katıldı.

Aksaray Belediyesi Selime Sultan Kadın Aktivite Merkezi’nde gerçekleşen seminere anne ve anne adayları katıldı.
Seminere konuşmacı olarak Bebek Hemşiresi Öznur Çalışkan katıldı.  önemli tavsiyelerde bulundu. 
Anne ve anne adaylarına önemli tavsiyelerde bulunan Hemşire Çalışkan; “Bebeğin vücut ve ruh sağlığı için en uygun besin annenin kendi sütüdür. Her canlı gibi insanlar da yavrusunu doğumdan sonra emzirmelidir. Emzirme doğumdan sonra ilk yarım saat içinde başlanmalıdır. Emzirmeye ne kadar erken başlanır ise süt üretimi o kadar çok ve uzun süreli olmaktadır.  Sütün bol ve uzun süre gelebilmesi için sık sık ve bebek her istediğinde emzirilmelidir. 

Gece emzirmeleri mutlaka yapılmalıdır. Bebekler ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeli, 6 aylık olunca ek gıdalara başlanmalı, emzirmeyi ise en az 2 yaşına kadar veya daha uzun süre devam edilmelidir. Anne sütü bebeklerin ilk 6 ay boyunca beslenmesi için en ideal besindir. Hiçbir yiyecek ve içecek anne sütünden üstün değildir." dedi.
Seminer esnasında katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı Eşi Merve Dinçer, bu tür seminerlerin toplumda doğru bilinen yanlışları önlediği gibi anne ve anne adaylarının da bilinçlenmesinde etkisinin önemli olduğunu söyledi. Merve Dinçer bütün anne ve anne adaylarına seslenerek “Buradan bebeklerin ilk besin kaynağının anne sütü olduğunu söylemek istiyorum. Anneler bu hususa dikkat etmeliler. Çünkü bebeklerin en iyi besin kaynağını olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu konu da uzmanların ve doktorlarımızın tavsiyelerine uyalım.” şeklinde konuştu. 
Merve Dinçer, Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Emine Özdemir Kaçer, Dr. E. Özlem Doğu ve ekibi ile katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca Merve Dinçer, seminere katılan anne ve anne adaylarına Aksaray Belediyesinin yeni doğan setinden hediye etti.