Aksaray

09.07.2020

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:21
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:17
  • YATSI 21:56
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Altınsoy; Teröristlerle Mücadele Etmek En Doğal Hakkımız ve Görevimizdir

 AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Pençe-Kaplan Operasyonu’na ilişkin, “Rabbim yiğit Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun, şanlı ordumuzu muzaffer eylesin” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin uluslararası hukuka dayanan haklarını kullanarak teröre karşı etkili mücadelesini sürdürdüğüne işaret eden Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Türkiye’nin, sınırlarına, vatandaşlarına ve güvenlik güçlerine saldıran teröristlerle mücadele etmenin en doğal hakkı ve görevi olduğunu vurguladı.

Ülkenin ve insanlığın düşmanı olan terör örgütlerinin Türkiye’ye saldırırken başka ülkelerin topraklarını kullandığına dikkati çeken Altınsoy, “Bu terör örgütlerini bulundukları yerde imha etmek meşru hakkımızdır. Türkiye’nin terörle mücadelesi en temel hukuk ilkelerinden güç almaktadır. Bu terör örgütlerinin o topraklarda bulunması gayrı meşrudur. Bunu eleştirmeyenlerin, Türkiye’nin meşru terörle mücadelesi hakkında olumsuz açıklama yapmaları teröre destek vermek anlamına gelir. Milletimizin ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak için yürüttüğümüz terörle mücadele, dünyanın en meşru mücadelesidir. Gücünü hukuktan ve haklılıktan alan güçlü bir terörle mücadele yürütüyoruz. Dualarımız ve desteğimiz Kahraman Mehmetçiklerimizle beraber. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ülkemizin bekası ve güvenliği için canlarını feda etmiş şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum.”