Doğru Tercih Geleceğinizi Belirler
Kitap Konağının ve Millet Kıraathanesinin Kapıları Kitapseverlere Açılıyor
45 Kilometrelik Asbest Boru Değişti Hedef 108 Kilometre
ASÜ’DEN İKİ ÖĞRENCİ STAR DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI
MÜSİAD AKSARAY’DAN GENEL SEKRETER ÇELİK’E ZİYARET
GELİRDE ADALET İÇİN SEYYANEN ZAM YAPILMALI, VERGİDE ADALET İÇİN ORAN SABİTLENMELİ, MATRAH ARTMALI
Aksaray Jandarması Yaya Geçitlerinde Denetim Yaptı
BİXİ'nin Maşallahı Var Yine Uyuşturucu Tacirlerine Geçit Vermedi
Aksaraylı Gençler Teknofest’te Yeteneklerini Sergileyecek
Aksaray'da Şehitlik Yolu Güzergâhı Dekoratif Türk Bayrağı İle Donatıldı
Aksaray'da 24 adet yem karma makinesi çiftçilere teslim edildi
Kar Yağışı Aksaraylıların Yüzünü Güldürdü
AKSARAY BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE HAZIR
EKPSS (Engelli Kamu Personeli) Tercihler Açıklandı
Ortaköy'de meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Altınsoy 11 Milyon 781 Bin Lira Buzağı Desteği Hayırlı Olsun Dedi

Altınsoy 11 Milyon 781 Bin Lira Buzağı Desteği Hayırlı Olsun Dedi

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaraylı 8 bin 409 yetiştiriciye, buzağı desteği kapsamında toplam 11 Milyon 781 bin liranın ödenmeye başlanacağını bildirdi.

Aksaray’da 2019 yılı 2. Dönem buzağı desteği ödemesine başlandığını aktaran İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 2020 yılı tarımsal desteklemelere ilişkin kararın 5 Kasım 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yayınlandığını da bildirdi.

Desteklemelerle sektörün öncelikle problemlerin çözümüne katkıda bulunulduğunu ve tarımsal üretimin artırılması amacıyla her zaman devlet olarak yetiştiricilerin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Altınsoy, Aksaray’da 8 bin 409 üreticiye buzağı desteği için 11 Milyon 781 bin liranın 27 Kasım 2020 Cuma günü itibariyle çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını kaydetti.

Koronavirüs salgını ile mücadele eden dünya genelinde birçok büyük devletlerin ekonomik anlamda çöktüğü bu zamanda güçlü lideri ile Türkiye’nin milletine sahip çıktığına değinen Başkan Altınsoy, “Tüm dünyada olduğu gibi Covid – 19 ile mücadele için ekonomik anlamda da yoğun bir mücadele içerisinde olan ülkemizde, çiftçimize verilen bu destek için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Aksaraylı çiftçimizin Tarım ve Orman Bakanlığının verdiği desteklerden en üst düzeyde yararlanması için yoğun çaba gösteren Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Aksaray ve ülkemiz genelindeki çiftçilerimize verilen buza desteğinin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi.