Şemsiyelerinizi hazırlayın
Sivas'ta meydana gelen feci kazada 9 kişi hayatını kaybetti
AKSARAYLI UNUTMASIN UNUTTURMASIN!
Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Anahtar Kelimeler: AKSARAYLI UNUTMASIN UNUTTURMASIN!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


AKSARAYLI UNUTMASIN UNUTTURMASIN!

AKSARAYLI UNUTMASIN UNUTTURMASIN!

AKSARAYLI UNUTMASIN UNUTTURMASIN!!! 

 

 *Bugün Aksaray’ın yer yüzünden silinmesini başlatan 56 yıllık 2. ilçelik prangasına çarptırılmasını sağlayan 2197 sayılı kanunun fiilen uygulamaya konmasının  88.Kap Kara yıldönümü!!! 

  Aksaray için kara yıl dönümlerinin tekerrür etmemesi ve kıyamete kadarda ilimizin payidar olması 101 yıllık rüyamız olan Ak Partinin ise 17 yıl 2 aylık sözü olan Aksaray-Ulukışla demiryolu hattımız başta olmak üzere sözü verilen ve istikbalimiz için gereken tüm hizmetlerin zamanında alınmasında. 

  Verilen sözleri tutmayanların kendileri de evlatları da kimselerin yüzüne bakamazken, gücü nispetinde gerekeni yapmayanlar bunun hesabın Allah(c.c.)‘da kullarına da veremeyeceklerini bilmeli!!! 

 

   

  Bugün tarih boyunca 11 bin yıldan fazla kesintisiz olarak yerleşim yeri olmayı başaran ve Süveyş kanalının açılması  ve demiryolları hatlarının kurulmasıyla ulaşımın buralara kaymasına kadar coğrafi konumu nedeniyle dünyanın en önemli yerlerinden birisi olan Aksaray’ın hiç hak etmediği, asla ve asla da hak etmeyeceği keyfi bir uygulamayla ilçe yapılmasını sağlayan 20 Mart 1933 günü TBMM’sinde kabul edilen,27 Mayıs günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2197 sayılı kanun  fiilen uygulanmaya başlanmasının 88. kap kara yıldönümü.!!! 

   Aksaray için tarihin tekerrür etmemesi için yetkililere seslenen hemşerilerimiz“ Kara yıl dönümlerinin  tekerrür etmemesi ve kıyamete kadar payidar olmamız önce Ak Partinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 17 yıl 2 aylık sözü olan bizi limanlarla ham maddi merkezlerine bağlayacak olan  Aksaray –Ulukışla demir yolu başta olmak üzere hükümetin sözü olan  bizi Konya üstünden Ak Denize ,Kayseri üstünden ise Karadeniz’e bağlayacak olan demiryolu hatlarımız başta olmak üzere söz verilen ve istikbalimizi ilgilendiren  tüm hizmetlerin zamanında alınmasında. 

    Verilen sözlerin tutulması için başta ilimiz milletvekilleri İnceöz, Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye başkanı Evren Dinçer ile İGM başkanı Mehmet Tüzün ve merkez ilçe başkana  Hamza Aktürk tarafından gerekenlerin zaman içinde yapılarak bu sözün tutulmasın sağlamaları. 

  Bu sözün tutulmaması halinde ise tutmayanların kendilerinin de evlatlarının da kimselerin yüzüne bakamayacağını. 

  Gücü nispetinde gerekeni yapmayanlar bunun hesabın Allah(c.c.)‘da, kuluna da veremeyeceklerini bilerek oluşacak tüm olumsuzluklardan kaçınmalarını bekliyoruz.“ dediler!!!(Haber araştırma belge ve bilgiler Ali Genç Arşivi)