Vali Hamza Aydoğdu’dan mektup arkadaşlarına ziyaret
Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaraylı Müheyya Dinç Sarısoy Golf Müsabakasında Birinci Oldu

Aksaraylı Müheyya Dinç Sarısoy Golf Müsabakasında Birinci Oldu

15. yüzyılın başlarında İskoçya'da ortaya çıkan ve açık hava sporu olarak kabul edilen Golf sporu, 1895 yılı gibi erken bir dönemde Türkiye’ye girmiş olmasına rağmen geniş kitlelere yayılamamıştı.
Ancak Golf sporunun ‘G’si bile Aksaray’da yok iken bu güzel Anadolu şehrinde yeni bir Golf yıldızı doğdu.
Aksaray’ın ilk ve tek Golf sporcusu olan Eczacı Müheyya Dinç Sarısoy BMW Golf Cup’ın bu yıl 15’incisini düzenlediği Türkiye elemelerinde Kadınlar Kategorisinde birinci gelerek, 2021 yılında Aralık ayında Dubai’ de gerçekleştirilecek olan BMW Golf Cup Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.
Dünyanın en büyük amatör golf turnuvalarından biri olan BMW Golf Cup’ın Türkiye elemeleri, Marmara Golf sahasında gerçekleşti.
3 Gün süren turnuvanın sonunda Ankara Golf Kulübü sporcusu Aksaraylı eczacı Müheyya Dinç Sarısoy 41 Puanla Kadınlar Kategorisinde birinci oldu.
Aksaray’da bu sporu yapan tek kişi olan Aksaraylı Eczacı Müheyya Dinç Sarısoy, 2021 yılı Aralık ayında Dubai’ de gerçekleştirilecek olan BMW Golf Cup Dünya Finali’nde ülkemizi temsil edecek.
Aksaray’ın ilk ve tek golf sporcusu olan ve golf sporunda elde ettiği başarılarla hem şehrimizi hemde ülkemizi gururlandıran eczacı Müheyya Dinç Sarısoy’un bu başarıları spor kamuoyu tarafından da takdirle karşılanıyor.