Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


AKSARAYLI KADIN GİRİŞİMCİLERDEN 3 AYDA 3 TON GERİ DÖNÜŞÜM

AKSARAYLI KADIN GİRİŞİMCİLERDEN 3 AYDA 3 TON GERİ DÖNÜŞÜM


Başkan Özan açıkladı: Aksaray yeniden yeşillenecek, üretime hammaddeye katkı sağlanacak ve geri dönüşüm bilinci 7'den 70'e yaygınlaşacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aksaray Kadın Girişimciler Kurulunun 3 ay önce başlatmış olduğu “Geri Dönüşüm Evde ve İşte Başlar” projesi kapsamında 3 ayda tam 3 ton kâğıt, plastik vb. atıklar geri dönüşüme kazandırıldı.
Bu projenin tüm şehre yayılması için çalışmalar yaptıklarının altını çizen TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berrin Özan, yaptığı açıklama da “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu olarak 3 ay önce başlattığımız geri dönüşüm projemizin meyvelerini almaya başlayarak 3 ton dönüştürülebilir atığı geri dönüşüm firmalarımıza teslim ettik. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Personellerimizin evlerinde ve kurumlarında topladıkları kâğıt, plastik, cam vb. dönüştürülebilir atıklar sayesinde inanılmaz derecede doğaya katkıda bulunduk. 3 Ton Atığın Geri Dönüşümün karşılığına rakamsal veriler aracılığıyla baktığımızda 178,930 Kg Sera Gazı Kullanımı, 21,059 m3 Su Tasarrufu, 6,408 kWh Enerji Tasarrufu, 12,788 ağaç,  1,445 Litre Petroldür.  Şu an dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu ve insanoğlunun varlığının devamı için gerekli olan etkenler geri dönüşüm sayesinde daha rahat elde edilecektir. Her gün milyarlarca atık doğaya zarar verirken bu atıkları geri dönüştürmeyi neden tercih etmiyoruz sorusunu birbirimize hatırlatmamız gerekir. Çünkü Dünya ekolojik olarak bir değişim içerisindedir.  Bu değişimin en çok zarar vereceği nokta biz insanoğludur ama bu zarardan kurtulmakta biz insanların elindedir. Bu yüzden Kadın Girişimciler Kurulumuzun yaptığı projenin tüm şehrimizdeki başta kamu kurumları olmak üzere STK’lar ve Özel Sektörde de hayata geçirilmesini diliyoruz. İnanın bu tür projeler olduğu sürece Aksaray çok daha güzel olacaktır. Bu şehri hep birlikte güzelleştirelim” Dedi.