KSÜ'ye komşu ziyareti
Vergi dairesi ve okullarda kısıtlama saatleri uzatıldı
MHP'li Ramazan Kaşlı'dan teknopark vurgusu
ATSO bu 'moda'yı çok sevdi
Aksaray Belediye Başkanı'ndan amatör sporculara destek
Vali Hamza Aydoğdu’dan mektup arkadaşlarına ziyaret
Aksaray Valisi'nden Hasandağı'na 'Davos' benzetmesi
Mustafa Sandal, Demirkol ile 'Tekrar'ladı
Nevşehir'de Çatlı sevdalıları harekete geçti
İYİ Partili Sebati Ataman: "Kayseri cezalandırılıyor" (ÖZEL HABER)
Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


AKSARAY’IN NEFESİNE KAMU BANKALARIDA KATILDI


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin geçtiğimiz haftalar içerisinde Denizbank ile yaptığı protokol kapsamında Oda Üyelerine Yönelik olarak hazırlanan Nefes Kredisine Ziraat Bankası , Halkbank ve Vakıfbank’ta katılım gösterdi.
ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’tan tarafından yapılan açıklama da; “Geçtiğimiz haftalar içerisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açıklanan ve Odamız tarafından sağlanan kaynakla TOBB Nefes kredisi tutarı Denizbank tarafından Üyelerimize kullandırılmıştır.
TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yoğun çalışmaları neticesinde Nefes Kredisine Kredisine Ziraat, Halk ve Vakıfbank’ta katılım göstererek daha çok üyemizin nefes kredisinden faydalanması sağlanacaktır.
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Denizbank tarafından üyelerimize kullandırılacak kredilerde uygulanacak faiz oranı yıllık %7,5 olacaktır. Ayrıca program kapsamında kullandırılacak krediler 2020 yılında anapara ve faiz ödemesiz (6-8 ay süre), 2021 yılında aylık eşit taksit ödemelidir. Ödemeler 12 ay vade şeklinde olacaktır. Kredi, ödemesiz dönem sonunda başlamak üzere Aylık Eşit Taksitli şekilde geri ödenecektir.
Bilinmesini istiyoruz ki, TOBB nefes kredisi, 25 milyonun altındaki işletmelerin başvuracağı bir kredidir. Bu kapsamda nefes kredisine başvurmak isteyen üyelerimiz odamızdan alacakları üye belgeleri ile bankaya başvurabileceklerdir. Ayrıca covid-19 tedbirleri kapsamında üyelerimiz isterlerse belgelerini odamıza gelmeden online olarak odamız web sitesinden de alabilirler. Bu süreçte Nefes Kredisine Destek Olan TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Denizbank’a Aksaray İş Dünyası olarak teşekkür ediyoruz.