Aksaray Valisi'nden öğrencilere söz
Aksaray'da Jandarma'dan uyuşturucu operasyonu
ASÜ'den İslam İktisadı çalışmaları
Aksaray'da 'mobil çorba' ikramı
Sağlık Bakanı Koca: "Sınavsız yükselme olmaz"
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray'da Şehitlik Yolu Güzergâhı Dekoratif Türk Bayrağı İle Donatıldı

Aksaray'da Şehitlik Yolu Güzergâhı Dekoratif Türk Bayrağı İle Donatıldı

Aksaray Belediyesi, Ervah Kabristanlığından başlayarak şehitlik yolu güzergâhına dekoratif Türk Bayrağı yerleştirdi. Ekipler, bu çalışmalara ek olarak şehitlik içinde çevre düzenlemesi ve temizlik çalışması da başlattı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile başlatılan kentin görselliğini artırma çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Vatan savunmasında canını feda eden şehitlerimize verilen değerin bir gösterisi olarak şehitlik yol güzergâhında bulunan istinat duvarlarına dekoratif Türk Bayrağı yerleştirildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, şehitlik yol güzergâhında başlatılan çalışma ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “ Millet olarak şehadetin en büyük değerlerinden birisinin Şehitlik mertebesi olduğu biliyoruz. Vatanımız için canını hiçe sayarak bu yüce mertebeye ulaşmış şehitlerimizi ve ahirete göç etmiş gazilerimize bu vesile ile bir kez daha yad ediyor, Allah’tan rahmet diliyoruz.  Şehitlerimize verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak şehitlik yolumuzu Türk Bayraklarımız ile donattık. Şehitliğimiz içinde de çevre düzenlemesi ve temizlik çalışması başlattık. Kısa süre içinde bu çalışmaları tamamlayarak vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda kabir ziyaretlerini yapmalarına vesile olacağız” şeklinde konuştu.