Aksaray

06.08.2020

  • İMSAK 04:08
  • GÜNEŞ 05:44
  • ÖĞLE 12:55
  • İKİNDİ 16:44
  • AKŞAM 19:56
  • YATSI 21:25
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray'da Robotik Kodlama Eğitimi Hızla Yaygınlaşıyor

Teknolojinin, insan hayatında azımsanmayacak bir yer kapladığını kabul ettiğimiz şu günlerde yapılan bir araştırma insanların günde ortalama 8 saatini teknolojik ürünlerle harcadığı ortaya çıkıyor.

Uzmanlara göre teknoloji ile geçirilen zaman bazen faydalı olurken bazen de çok tehlikeli boyutlarda olabiliyor. Gelişen dünya şartlarında teknoloji hızlı bir şekilde insan hayatına girdi. Ülkemizde gelişen dünya şartlarının gereği olarak teknolojik gelişmelere ayak uydurmak zorunda kalıyor.

Son yıllarda ülkemizde toplumun her kesimi tarafından kullanılan teknolojik gelişmeler kamu kurum ve kuruluşlarınca da gelişmesi için çalışmalar yapılıyor.

Okullarda teknolojiyi geliştirmek için teorik ve uygulamalı dersler veriliyor. Gençlerin teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanması için çalışmalar yapılıyor.

Türkiye’nin hemen her yerinde teknolojinin temeli olan kodlama ve robotik kodlama eğitimleri veriliyor.

Okulların yanı sıra çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında da kodlama seferberliği başlatıldı.

Kodlama ve robotik kodlama alanında Aksaray Belediyesinin vermiş olduğu eğitimlerle Aksaray’da gençler kendi robotlarını ve oyunlarını üretme imkanı elde ettiler.

Aksaray Belediyesi çocuk aktivite merkezince açılan kodlama ve robotik kodlama derslerinde 83 öğrenci eğitim alıyor. Kursa başlayan öğrencilere 12 kişilik gruplar halinde 20 saatlik uygulamalı eğitim veriliyor. Gençlerimiz aldıkları bu eğitimlerle yazılım bilgisine kodlama becerisine sahip oluyor.