Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Yerleşkesi'nin Temelini Attı
Çin'den Portekiz'e kadar pek çok ülkede görülen yeni bir Coronavirüs varyantı tespit edildi
Kamuda zam pazarlığı başlıyor
İki gün içinde çıkan 63 yangının 43’ü kontrol altına alındı
Türkiye’nin ‘altın’ çağı
İşte il il bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
İşte bayram namazı saatleri
Valilik’ten düzensiz göçmen açıklaması
Tuz Gölü’ndeki faciayı anlattı (ÖZEL)
Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu
Yerli üretim HİSAR’dan iki müjdeli haber
WhatsApp’tan yeni özellik!
KGK Yerel Medya Meclisi’nden ‘yerel basın’ ve ‘İGFA’ vurgusu
43 ilin Emniyet Müdürü değişti!
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray’da hayırseverden eğitime anlamlı katkı

Aksaray’da hayırseverden eğitime anlamlı katkı

“ Memleketimize bizim de katkımız olacak. İnşallah arkası gelecek”
Eğitime %100 destek projesi kapsamında Aksaraylı hayırsever iş adamı İrfan Ağaçlı, babası ‘Orhan Ağaçlı’nın ismini taşıyacak 32 derslikli ilkokul yaptıracak. 
Okulun yapımı ile ilgili hazırlanan protokolün imza töreninde konuşan Ağaçlı; Vali Hamza Aydoğdu’ya teşekkür ederek “Büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerin sayesinde memleketimize bizimde katkımız olacak. İnşallah arkası gelecek ’diye konuştu. 
Küçük Bölcek Mahallesinde hayırsever iş adamı İrfan Ağaçlı tarafından yaptırılacak özel tip 32 derslikli ilkokul imza protokolü iş adamı İrfan Ağaçlı ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal tarafından imzalandı. İşadamı İrfan Ağaçlı’nın babası ‘Orhan Ağaçlı’nın isminin verileceği okulun yapım protokolünü onaylayan Vali Aydoğdu hayırsever Ağaçlı’ya teşekkür etti. 
-Bu dünyadan gittikten sonra sadece hikayelerimiz kalacak
Protokol imza töreninde; “Çok güzel ve hayırlı bir haberimiz var’ diyerek açıklamada bulunan Vali Aydoğdu: “ İş adamı, hayırsever İrfan Ağaçlı Aksaray’da 32 derslikli bir ilkokulu yapacak. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizler hepimizi kısa ömrümüzde bu dünyaya geldik. Belli bir süre burada yaşayacağız ve sonrada gideceğiz. Gittikten sonra sadece hikâyelerimiz kalacak. Yapılan bu hayırseverlikle inşallah kıyamete kadar o okulda okuyacak çocuklarımız İrfan beye ve ailesine dua edeceklerdir. Gerçekten çok gurur verici bir durum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bu protokolün hazırlanması noktasında her adımını takip eden değerli Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal’a teşekkür ediyorum. Aksaray eğitim camiasına, çocuklarımıza, öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olsun”dedi. 
Okulun yapıldığı mahallede uzun yıllar eğitim ihtiyacını karşılayacağını belirten hayırsever iş adamı İrfan Ağaçlı ise yaptığı konuşmasında bu hayrın gerçekleşmesine vesile oldukları için Vali Hamza Aydoğdu ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’a teşekkür etti. Ağaçlı açıklamasında: “Büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerin sayesinde memleketimize bizim de bir katkımız olacak. İnşallah arkası gelecek’dedi.