Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray’da Corona Virüse Karşı Çöp Konteynırları'da Dezenfekte Ediliyor

Aksaray Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Corona virüs  (COVID -19) tedbirleri genişleterek şehir genelindeki yer üstü ve yer altı çöp konteynırlarını dezenfekte ediyor.

Aksaray Belediyesi halk sağlığını tehdit eden Corona virüse karşı önleyici tedbirleri arttırdı. Halka açık ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu ulaşım araçları, servis araçları, camiler, Pazar yerleri, otobüs terminali, belediye ait hizmet birimleri AKMEK, Çocuk Aktivite, Kadın Aktive Merkezlerinde dezenfektan çalışması yapan Aksaray Belediyesi, daha önce rutin olarak sürdürdüğü çöp konteynırlarının dezenfekte çalışmasını sıklaştırdı. 

Ekipler, Konteynır Yıkama ve Dezenfekte Aracı ile çöp konteynırlarının iç ve dış yüzeyini köpüklü su ile yıkadıktan sonra dezenfekte etmeye başladı. Şehir genelindeki 48 mahallede bulunan yer altı ve yer üstü çöp konteynırlarının belirlenen program çerçevesinde 24 saat kesintisiz bir şekilde temizleneceği bildirildi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini söyleyerek “Şehrimizde bulunan yer altı ve yer üstü konteynırlarını temizleyerek dezenfekte ediyoruz. Sadece konteynırlar değil çöp kutuları ve atıktan kaynaklanan kirli noktaları da temizliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışma ile halk sağlığını tehdit eden virüs ve bakteri oluşumunu önlemiş oluyoruz” dedi.