Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu İzmir Depreminde Görev Yapan UMKE Ekibini Ödüllendirdi

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu İzmir Depreminde Görev Yapan UMKE Ekibini Ödüllendirdi

 

Vali Hamza Aydoğdu: ‘Kurtarma ekiplerimiz sorumluluklarını en güzel şekilde yerine getirdi’

Aksaray’dan İzmir’de meydana gelen deprem sonrası kurtarma çalışmalarına katılan UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma) ekipleri Vali Hamza Aydoğdu tarafından ‘Teşekkür ve Başarı Belgesi’ ile ödüllendirildi.

 

İzmir’de meydana gelen 6.6 depremin ardından bölgeye ilk giden ekipler arasında bulunan Aksaray UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma) ekipleri Vali Hamza Aydoğdu’yu ziyaret etti.

Valilik Toplantı Salonunda İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ ile birlikte kabul ettiği UMKE ekipleri ile bir süre görüşen Vali Hamza Aydoğdu;  İzmir’de meydana gelen deprem sonrasında her an göreve hazır olan ekiplerin kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye görevlendirildiğini söyledi.

 

Vali Aydoğdu Aksaray ekiplerinin diğer illerden sevk edilen ekiplerle birlikte deprem sonrasında yıkılan bina enkazlarında vatandaşların hayatlarını kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiğini belirtti.

-Ekibimizle gurur duyduk

Aksaray UMKE ekiplerinin Rıza Bey Apartmanı enkazında yaptığı çalışmada 16 yaşındaki İnci Okan’a ulaşarak başarılı bir şekilde kurtarılmasını sağladığını kaydeden Vali Aydoğdu; ekip olarak yapılan çalışmada enkaz altındaki yaralı İnci Okan’a ulaşarak onu sakinleştirip tıbbı müdahalede bulunan Edanur Doğan’ın Türkiye’nin gönlüne taht kurarak Aksaray’dan giden ekip olarak bir anda gündem olduğunu söyledi.

Vali Aydoğdu açıklamasında; “Edanur kardeşimizin yaptığı müdahaleyi bütün UMKE ekibi adına kabul ettik. Bir yerde bir başarı varsa o başarı bütün ekibindir. Kurtarma ekiplerimiz sorumluluklarını en güzel şekilde yerine getirdi. Bu anlamda Aksaray Valisi olarak arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalardan gurur duyduk. Yine Aksaray olarak depremzedeler için yardım kampanyası düzenledik. 1.5 gün içinde toplam 6 tır yardım malzemesini Aksaray’dan İzmir’e gönderildi. Aksaray’ın ne kadar hayırsever olduğunu bu konuda zirvede bir kent olduğunu hepimiz görmüş olduk. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum’ dedi.

-Bütün arama ve kurtarma ekiplerimizi kutluyoruz

UMKE ekibinin deprem bölgesindeki görevlerini ifa ederek gururla kente döndüğünü kaydeden Vali Aydoğdu açıklamasında: “Biz ekibimizi bağrımıza basıyor onlara teşekkür ediyoruz. Marifet iltifata tabidir. Biz bugün ekibimizi yüceltirken deprem bölgesinde çalışan, depremzedeler koşan, kendini enkazın altına bırakarak çalışan bütün sağlık, Afad ve diğer gönüllü ekiplerimizi kutlamış oluyoruz.’ diye konuştu.

Vali Hamza Aydoğdu İl Ambulans Servisi Başhekimliğinde görevli UMKE Personelleri; Can Cansızlar, Cennet Doğan, Edanur Doğan, Ebubekir Yeşilkaya, Ömer Tekin, Mehmet Burak Yıldırım, Ali Rızahan Yöndemli, Muhammet Yusuf Yakar’ı tebrik ederek ‘Teşekkür ve Başarı Belgesi’ ile ödüllendirdi