Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu cem evleri için geniş kapsamlı çalışma başlattı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu cem evleri için geniş kapsamlı çalışma başlattı

Aksaray Valiliği kent genelinde bulunan köyler ve 7 ayrı köyde bulunan cemevleri için geniş kapsamlı çalışma başlattı. Resmi kurum ve kuruluş müdürleriyle birlikte köylerde yerinde incelemelerde bulunarak köy halkıyla görüşen Valisi Hamza Aydoğdu, Gülağaç ilçesine bağlı Süleyman Höyüğü Köyünde valilik ve ilçe kaymakamlığı tarafından yaptırılan cemevinin açılışını gerçekleştirdi. Gülağaç 
Kaymakamlığı tarafından köyde yaptırılan kütüphane, okuma salonu ve yemekhanenin açılışını yapan Vali Aydoğdu, yapılan çalışmaları da yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada açıklama yaparak bilgiler veren Vali Aydoğdu, “Canlarımızın oturduğu bir köy burası. Cemevinin açılışını yaptık birlikte. Kurban kesim yeri, yemekhanesi ve çocuklar için kütüphane ve kitap okuma salonunun açılışını yapıyoruz. Aksaray’da 7 köyümüzde cemevimiz var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun talimatı ile biz bu cemevlerimizin bütün eksikliklerini gidermek için kolları sıvadık. Şu anda bütün köylerimizdeki cemevlerimizin eksikliklerini tespit ettik. Bunları tek tek gideriyoruz. Bizim, Cumhurbaşkanımızın biz yöneticilere verdiği en değerli talimatlardan biri de bulunduğunuz yerdeki vatandaşlardan hiç birinin kendini öteki hissetmemesidir. Biz de bu talimat doğrultusunda Aksaray’da bütün vatandaşlarımızın hizmetlere en kolay yoldan ulaşmaları için elimizden gelen bütün çaba ve gayreti gösteriyoruz. Birbirimiz arasında duvarlar örmek yerine köprüler kurduğumuz zaman Anadolu insanı kadar samimi bir insan bir millet bulamayız diye düşünüyorum. Onun için biz el birliği ile arkadaşlarımızla buradaki güzelliklerin bütün Türkiye’ye yayılmasını temenni ediyoruz” dedi.

Vali Hamza Aydoğdu’nun ziyareti sırasında 4 yaşındaki bedensel engelli Yusuf Bektaş’ın annesi Sevda Bektaş (25) oğlunun doğumdan beri yürüyemediğini ve ayakta durmakta da zorluk çektiğini anlattı. Küçük Yusuf’a birkaç hastanede serebral palsi teşhisi konduğunu belirten anne, Vali Aydoğdu’dan yardım istedi. Küçük Yusuf ile konuşan Vali Hamza Aydoğdu, doktorların küçük Yusuf’la ilgilenmesi için İl Sağlık Müdürlüğüne talimat verdi. Anne Sevda Bektaş, “Doğuştan engelli bir çocuğum var, ikiz eşi serebral palsi tanısı konuldu. Valimiz geldi, ben de durumu arz ettim. Sağolsun, teşekkür ediyoruz kendisi bize yardımcı olabileceğini ve doktorları devreye sokabileceğini söyledi. Emeği geçen herkese ve valimize çok teşekkür ediyoruz. İnşallah çocuğumuzun yürümesinde faydası olacaktır, inanıyoruz” şeklinde konuştu.
Cemevi açılışına yakınlarıyla birlikte gelen fiziksel engelli 18 yaşındaki Ebru Yıldız da, Vali Aydoğdu’ya memur olmak istediğini anlattı. Evde ders çalıştığını ve kaynaklarının yetersiz olduğunu belirten Ebru'ya Vali Aydoğdu köyde gezmesi için akülü araba ve ders çalışması için kitap desteği sağladı.