Aksaray

08.04.2020

  • İMSAK 04:46
  • GÜNEŞ 06:11
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:28
  • AKŞAM 19:20
  • YATSI 20:40
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray şehidini göz yaşlarıyla toprağa verdi

 2 gün önce Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısında şehit düşen Aksaraylı Piyade Uzman Onbaşı Kadir Yıldız’ın 5 aylık kızı Ebrar Yaren babasının tabutu üzerine konarak babasını son yolculuğuna uğurladı. 


Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısında şehit olan Piyade Onbaşı Kadir Yıldız'ın (25) cenazesi bugün memleketi Aksaray’a getirildi. Uçakla Nevşehir Havalimanına getirilen şehidin cenazesi daha sonra konvoyla karayolu üzerinden Aksaray’a getirildi. İlk olarak baba evine götürülen şehidin cenazesi burada helallik alındıktan sonra kortej eşliğinde Aksaray Ulu Camiine götürüldü. Burada binlerce kişi tarafından karşılanan şehidin cenazesi tekbirler eşliğinde cami avlusuna getirildi.

Güçlükle ayakta duran şehidin babası, eşi Türkan Açkun Yıldız, kardeşleri ve yakınları jandarma ve sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. İkindi namazının ardından cenaze namazı İl Müftüsü Cemalettin Bal tarafından kıldırıldı.

Cenaze namazının ardından şehidin 5 aylık kızı Ebrar Yaren Yıldız dedesinin kucağındayken kundağıyla babasının Türk Bayrağı ile sarılı tabutunun üzerine kondu. 5 aylık Ebrar Yaren babasının tabutu üzerinde babasını son yolculuğa uğurladı. Ardından şehidin cenazesi Aksaray Şehitliğinde toprağa verildi.
Şehit cenaze törenine Aksaray Protokolü, siyasileri, STK başkanları ve binlerce vatandaşın yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu da katıldı.