Aksaray

30.03.2020

  • İMSAK 05:02
  • GÜNEŞ 06:25
  • ÖĞLE 12:53
  • İKİNDİ 16:25
  • AKŞAM 19:12
  • YATSI 20:30
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve İdareciler Gününü Kutladı

MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU'NUN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

     Toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesidir.    
     Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanımıza ulaştırmasını sağlamak demokrasinin de gereğidir.
     Medyanın bağımsızlığının en iyi biçimde sağlanması için, hukuki düzenlemeler kadar, basın kuruluşlarının ve çalışanlarının, meslek ahlakına, tarafsızlık ilkesine uymaları, başkalarının hak ve özgürlüklerine saygıyı esas almaları, toplumsal sorumluluğu göz önünde bulundurmaları da önemlidir.
     İnanıyorum ki amacı gerçekten habercilik olanlar ile haberciliği araçsallaştıranlar tefrik edildikçe medya kuruluşlarımız asli fonksiyonlarını icra edecek; ülkemizin demokrasi standartlarının artmasına, kalkınmasına, güçlenmesine katkı sağlayacaktır.
Medyamızın, meslek ilkelerini ve milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, meslek hayatlarında muvaffakiyetler dilerim.

  

MİLLETVEKİLİ AYDOĞDU'NUN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ


 İdari yapımızın temel taşı mülki idari amirliği, halk nezdinde sahip olunan meşrutiyet itibariyle de hiç kuşkusuz demokratikleşmenin de yapı taşı mahiyetindedir. 
İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” ifadesini düstur edinerek büyük bir özveriyle kendilerini Aziz Milletimizin hizmetine vakfeden Mülki İdare Amirlerinin temsil ettiği ve devam ettirdiği tarihi miras, idarî yapının sürdürülebilir dengesinin kurucu unsuru olarak ihmal edilemez önemdedir.
Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle hareket eden Mülki İdare Amirleri, vatandaş nazarında muhatap alınan, devletin vatandaşa karşı elçisi ve muhatap kapısıdır. Devlet geleneğimizin en önemli yapısına sahip olan Mülki İdare Amirliği; şerefli, onurlu bir maziden gelen meslektir.      
Mensubu olmaktan büyük gurur duyduğum bu görevi fedakârca, sabırla yürüten, bu teşkilatta yer almış, bu devlete hizmeti geçmiş, alın teri dökmüş, yeri geldiğinde canını ortaya koymuş bütün idarecilerimizin İdareciler Günü’nü tebrik ediyor, görev şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.