Aksaray

13.08.2020

  • İMSAK 04:17
  • GÜNEŞ 05:50
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:41
  • AKŞAM 19:48
  • YATSI 21:14
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Meslek Edindirme Kurslarında 45 Branşta Eğitim Veriliyor

Aksaray belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Aksaray Meslek Edindirme Kursları(AKMEK ) sunduğu hizmetlerle hem eğitiyor- öğretiyor, hem de kursiyerlere büyük bir imkân sağlıyor.

Aksaray Merkez AKMEK Kursunda 2019-2020 Birinci dönem güz kursları

45 branşta devam ediyor.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, sosyal belediyecilik kapsamında vatandaşlara yönelik hizmetleri titizlikle sürdürdüklerini ve bu kapsamda AKMEK kurslarına da önem verdiklerini ifade ederek şu görüşlere yer verdi

“AKMEK Merkez Binamızda, 2019 – 2020 1. Dönem (Güz ) AKMEK kurslarımız 30 Eylül 2019 Tarihi İtibariyle eğitime başlamıştır. Faaliyete geçen kurslarımızın eğitimi, 17 Ocak 2020 Tarihinde 1. Dönem sona erecektir.

Bu dönem de; el sanatları, görsel sanatlar, bilişim teknolojisi ve spor faaliyetleri toplam 4 dalda, 11 branş Milli Eğitim sertifikası, bakanlık onaylı (Resmi ), 25 branşta katılım sertifikası verilmek üzere toplam AKMEK Merkez binamızda 45 adet kurslarımız açılmış olup, eğitim verilmektedir.

AKMEK Merkez binamızda, hafta içi gündüz, hafta içi Akşam karma ve hafta sonu gündüz olmak üzere, sanat kurslarımızda 800, Spor faaliyetine katılan Kurslarımızda da 230 olmak üzere toplam 1030 kursiyerimiz eğitim görmektedir.

AKMEK’te ki ürünlerin el emeği ve göz nuru ile üretildiğini belirten Başkan Dinçer “AKMEK, belediyemizin hanımlara sunduğu en güzel sosyal projeler arasında. Burada değişik branşlarda yüzlerce hanım kurs eğitimi alıyor. Hanımlarımız boş vakitlerini değerlendiriyor hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Öyle güzel eserler çıkıyor ki buradan; Aksaray’ımıza gelen misafirlere AKMEK ürünlerini hediye ediyoruz. Onlarda belediyemiz bünyesinde üretildiğini öğrenince çok güzel bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor” dedi.

Uzman eğitmenlerden çeşitli branşlarda kurs eğitimi alan kursiyerler ise ,“Başkanımıza bize böyle bir imkân sağladığı için çok teşekkür ederiz. Burada çok güzel eğitim alıyoruz. Seçtiğimiz branşları kısa sürede öğrenerek yeteneklerimizi sergiliyoruz.’’ şeklinde konuştular ve memnuniyetlerini dile getirdiler.