Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan Gazeteciler Gününü Kutladı

Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan Gazeteciler Gününü Kutladı

Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan 10 Ocak Gazeteciler Gününü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi.10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek basın mesleği icrasında emek veren çok değerli basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak Ülkemize özgü bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız. Özellikle bilinmelidir ki bir ülkenin ve toplumun vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız ve özgür basındır. Bu duygu ve düşüncelerle;

Basında kuruluşlarında çalışan tüm arkadaşlarımızın, 10 Ocak 2022 tarihinde kutlanan, Çalışan Gazeteciler Gününü canı gönülden kutluyorum.

Toplumda çok büyük ve de önemli bir yere sahip olan, bu basın mesleğini hakkıyla yerine getiren, büyük emekler sarf eden basın mensuplarımızın, özel ve anlamlı günü olan; Çalışan Gazeteciler Gününü, teşkilatımız ve de toplumumuzun her kesimi ile birlikte kutlamanın sevincini yaşamaktayız.

En etkili iletişim araçlarından olan basının, özgürlükçü ileri demokrasilerin vazgeçilmez, en temel özelliklerindendir. Halkın sağlıklı haber alabilmesi için, olayların farklı açılardan yorumlayanları izlemesi, demokrasilerde halkın haber alma özgürlüğünün vazgeçilmezleridir. Bu nedenle güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da güçlü demokrasinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Bu itibarla toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözlemeyi temel bir görev sayarak, halkımızın doğru yansız olarak bilgilendirilmesi gibi önemli bir görevi üstlenen basın kuruluşları ve çalışanları, aynı zamanda demokrasimizin de güçlenmesinde, ileriye gitmesinde de önemli bir role sahiptirler.

İlimizde ve bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden gece gündüz demeden, yağmur, kar, çamur demeden, bütün zor şartlarda ve de ellerindeki kısıtlı imkanlarla, düzenli bir mesaileri olmadan her an haberdar olmamızı sağlayan, ilimiz yerel gazete ve basın mensuplarımızın bu anlayışla çalıştıklarını canı gönülden biliyoruz. Bu amaçla çalışan ve de hizmet veren basın mensuplarımızın hak ettikleri yere ve gelir düzeyine kavuşmalarını teşkilatlarımız olarak da canı gönülden diliyoruz.

İşte bu duygu ve düşünce ile;

Her türlü olumlu ve olumsuz şartlarda bilginin elde edilmesi, topluma ulaştırılmasında doğru ve tarafsız yayıncılık ilkesi edinen ve ilimizde bu amaçla da kamuoyunu bilgilendirme görevini başarı ile yerine getiren, ulusal ve yerel tüm basınımızın tüm çalışanlarının, gazeteciler gününü en içten duygularımla kutluyor, ayrıca değerli basın mensuplarımızın sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu bir yıl geçirmelerini de temenni ederim.