Aksaray'da AK kadınlardan bereketi paylaşıyor
Aksaray'da DSİ kanalı için uyarı!
Aksaray'da 2 yaşındaki çocuk yatağında ölü bulundu
Yunus Emre'nin memleketinden 700. yıl için özel anma
Van'da çocuk yaşta evliliklerin önlenmesi için farkındalık projesi
Önder Yıldız Tek Sağlık Kavramı Biran Önce Etkin Hale Getirilmelidir Dedi
Konya Valiliği 'esnafa iletilmeyen destek' iddialarını yalanladı
Maske satışında 24 firmaya fahiş fiyat cezası!
Aksaray JASAT'tan hırsızlığa geçit yok
Aksaray Belediyesi mesaide sınır tanımıyor
Konut satışı son 5 yılın en düşüğünde
AstraZeneca'dan Elazığ'a kütüphane
Aksaray'da 'Sevgi Evleri' hızla yükseliyor
Aksaray'da balkonu çöken evde mahsur kaldı!
Kırşehirli vatandaştan anlamlı bağış
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Belediyesi Yeni Pazar Yerlerini Çok Amaçlı Olarak Kullanıma Sunacak

Aksaray Belediyesi Yeni Pazar Yerlerini Çok Amaçlı Olarak Kullanıma Sunacak

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in hayata geçirdiği yeni Pazar yerleri pazarın kurulmadığı günlerde çok amaçlı sosyal tesisi olarak kullanılacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer göreve gelmesi ile birlikte Pazar yerleri ile ilgili ilk çalışmayı TOKİ bölgesi olarak adlandırılan bölgede vatandaşların Pazar ihtiyacını ve diğer sosyal faaliyetlerini yapabilecekleri bir alan kazandırmak için başlattı. Cumhuriyet ve Yunus Emre Mahallesi sakinlerinin kullanabileceği Pazar yerinin içerisinde belediye hizmetlerinin verileceği; vezneler, zabıta noktaları, vatandaşların sportif faaliyetler yapabileceği; basketbol ve voleybol sahaları pazarın kurulmadığı günlerde vatandaşların hizmetinde olacak. Ayrıca Mahalle sakinleri pazarın kurulmadığı günlerde bu alanlarda düğün nişan gibi toplu organizasyonlarını da yapabilecekler.

Aksaray Belediyesinin Pazar yerleri konusundaki bir diğer çalışması ise Hacılar Harmanı ve Selçuklu Mahallesi sınırları içinde kalan bölgede yeni bir Perşembe Pazarı oldu. Yeni Perşembe pazarı için geçtiğimiz sezonda başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı. Belediye yetkilileri tarafından son verilen bilgilere göre yeni Perşembe pazarının alt yapı çalışmaları ve sıcak asfalt serim çalışmaları tamamlandı. Son gelinen aşamada ise Pazar tezgahlarının kurulacağı yerler belirlendi. Yeni Perşembe pazarı 2021 yılı içerisinde hizmete açılması için belediye ekipleri gayretle çalışıyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile birlikte kent genelindeki sorunlara kalıcı çözümler getiren Belediye Başkanı Evren Dinçer 2020 yılı sonlarında Kurtuluş Mahallesinde bulunan Pazar alanını ziyaret etti. Başkan Dinçer’in ziyaretinde Pazar esnafları ve mahalle sakinleri Kurtuluş pazarının yenilenmesini talep ettiler.  Vatandaşların ve Pazar esnafının Pazar alanını en güzel ve en ideal şekilde kullanmaları için alt yapıdan beton zeminlerine çatısından tezgâh kurulacak noktalara kadar yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Şuan da alt yapı çalışmalarına başlanılan Kurtuluş Semt Pazarında çalışmaların tamamlanması ile birlikte vatandaşlar ve esnaflar iklim koşullarından etkilenmeden Pazar ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.