Aksaray

11.07.2020

  • İMSAK 03:36
  • GÜNEŞ 05:23
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:16
  • YATSI 21:55
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


AKSARAY BELEDİYESİ VATANDAŞLARA HİZMET AMACIYLA MODERN TAZİYE ÇADIRLARI YAPTIRDI

Aksaray Belediyesi, beşikten mezara kadar vatandaşlara her türlü hizmeti veriyor. 
Aksaray Belediyesi cenazesi olan vatandaşların kullanması amacıyla yeni modern taziye çadırları yaptırarak hizmete sundu. 
Acılı günlerinde de vatandaşları yalnız bırakmayan Aksaray Belediyesi, 48 mahallenin tamamında cenazesi olan vatandaşlara talep etmeleri halinde ücretsiz taziye çadırı, sandalye, masa, semaver, lokum, şeker ve gülsuyu hizmeti veriyor. 
Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından daha önce ücretli verilen kefen ve cenaze defin hizmetleri, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in göreve gelmesiyle birlikte Meclise taşınmış ve oy birliği ile kaldırılarak ücretsiz hale getirilmişti. 
Vatandaşlara en güzel şekilde hizmet vermeyi hedefleyen Aksaray Belediyesi, Vatandaşların cenazeleri olması halinde evlerine gönderdiği Taziye Çadırlarını tamamen yeniledi. Eski çadırları kaldıran Belediye ekipleri özel olarak yaptırdığı 4 adet modern taziye çadırını hizmete sundu. 
Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında cenaze sahiplerinin taziyelerini kolaylaştırmak amacıyla Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere kapısı ve pencereleri bulunan yeni modern çadırlar cenazesi olan vatandaşlara daha kaliteli taziye hizmeti sunmak amacıyla hazır hale getirildi.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada, cenazesi olan vatandaşların ihtiyaç doğrultusunda Aksaray Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne ait Alo 188 numaralı telefona ulaşıp isim, soy isim ve adres bilgisi vererek taleplerini iletip çadır hizmetinden yararlanabilecekleri bildirildi.