Türkiye'den Pakistan'a taziye
TOBB bin girişimci kadınla deneyim paylaştı
Kocaeli Gebzeli Ali Kemal Aydın, Babacan ile görüştü
Bakan Pakdemirli'den tarımsal destek ödemeleri müjdesi
Akşener: "Liyakatsizlik enflasyona mahkum ediyor"
DEVA'dan 'kar' tepkisi
Şentop: "Misak-ı Milli hedeflerin manifestosudur"
Yunanistan'a kaçmaya çalışan 9 kişi yakalandı
7 bini aşkın çocuk spora yönlendirildi
İşçilerin yüzde 14'ü sendikalı... En çok işçi hangi sendikada?
Linyit ve taşkömürü üretimi bir yılda yüzde 10'un üzerinde arttı
Yoğun kardan ağılın çatısı çöktü, 15 koyun telef oldu
Aksaray'da üniversitelilere ulaşım müjdesi
Bursa'da direksiyon emin ellerde...
Ekonomik güven endeksi yüzde 2,7 arttı
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


AKSARAY BELEDİYESİ HASHAS ve HAMZA BABA TÜRBELERİNİ RESTORE EDİYOR

AKSARAY BELEDİYESİ HASHAS ve HAMZA BABA TÜRBELERİNİ RESTORE EDİYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından hayata geçirilen Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projesi bisiklet severler tarafından yoğun ilgi görüyor.
Şehrin birçok noktasını birbirine bağlayan bisiklet yolu ile hayata geçen proje kapsamında modern ve teknolojik donanımlara sahip 11 istasyonun 10’unda hizmet verilmeye başlanıldı.
Şehirde içi ulaşımda alternatif bir ulaşım aracı oluşturmak, trafik yoğunluklarının önüne geçmek, çevre kirliliğini önlemek ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacı ile hayata geçen proje kapsamında 30 kilometrelik yol ağı bulunuyor.
Sağlıklı, güvenli, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilirlik açısından da son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımına bisiklet severler tarafından yoğun ilgi geldi. 
Akıllı Bisiklet yolları ve istasyonları projesinde bulunan bisikletleri kullanmak için 4 Bin 372 vatandaş sisteme abone oldu. Hizmete açıldığı 14 günlük süre içerisinde ise 2 Bin 202 kişi ise bisikletleri kullandı.
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in yenilikçi ve doğa dostu bu projesini yoğun ilgi ile karşılayan vatandaşlar bisiklet istasyonlarının ve bisikletlerin sayılarının artırılmasını talep ettiler. 
Akıllı Bisiklet yolları ve istasyonları projesi il ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projesini şehrimizde hayata geçirdik. ’Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projemizi 30 kilometrelik yol ağımızda 11 istasyonumuzla bisiklet severlerin hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız tarafından projemiz yoğun ilgi ile karşılandı. Bizler bisiklet kullanımına teşvik etmek için çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerine göre projemizin kapsamını büyütmeyi planlıyoruz. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaktaki en büyük hedefimiz sağlıklı yaşamı desteklemektir.’’ Dedi.