Aksaray

07.07.2020

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:20
  • ÖĞLE 12:54
  • İKİNDİ 16:48
  • AKŞAM 20:18
  • YATSI 21:57
Aksaray Nöbetçi Eczaneleri


Aksaray Belediyesi, Daha Yeşil Bir Aksaray İçin Çalışmalarını Sürdürüyor

Aksaray Belediyesi, yaklaşan kış günleri öncesinde Nakkaş Mahallesinde bulunan Belediyeye ait spor tesislerinde ve Tacin Mahallesinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkında çevre düzenlemesi, peyzaj çalışmaları, çim ekimi ve fidan dikimine başladı.

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince vatandaşların aileleri ile birlikte yoğun olarak kullandıkları park alanlarında ve spor tesislerinde çim ekimi, fidan dikimi ağaç budama ve yabani otlardan temizleme çalışmaları yapıldı.

            Ekipler, vatandaşların güzel vakit geçirmeleri için oluşturulan alanlarda oluşan aykırı otların temizliğini yaparak parkların ve belediyeye ait spor tesislerinin estetik açıdan daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlandı.

Yaklaşan kış günlerine yeşil alanların korunarak girmesi için çalışmalar yürüten Aksaray Belediyesi ekipleri yeşil alan varlığının artması içinde yeni fidan dikimlerine devam ediyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’Yeşil alanlar şehirlerin akciğerleri hükmündedir. Yeşil alanları genişletmek için yeni fidan dikimi yapmanın yanında mevcut yeşil alanların korunması düzenli olarak bakımlarının yapılması da gerekmektedir. Bizler Belediye olarak yeşil alan varlığımızı koruyarak ve fidan dikimi yaparak yeşil alan varlığımızı artırmanın gayreti içerisindeyiz.’’ İfadelerini kullandı.